“Warciarz” wyjechał na tory – wspólny projekt Warty Poznań i Kolei Wielkopolskich

W Poznaniu odbyła się uroczysta prezentacja pojazdu szynowego Kolei Wielkopolskich, ozdobionego barwami i herbem Warty Poznań. Jest to pierwszy taki pociąg w Polsce, całkowicie pokryty kolorami klubu piłkarskiego. Inicjatywa to efekt bliskiej współpracy między lokalnym przewoźnikiem a najstarszym klubem piłkarskim w Poznaniu, zapoczątkowanej niemal pięć lat temu.

 

Podczas prezentacji na peronie Dworca Letniego w Poznaniu, na który wjechał specjalny pociąg „Warciarz”, kibice i zaproszeni goście mogli poczuć atmosferę meczową, za sprawą utworu „Legendary” zespołu Welshly Arms, towarzyszącego piłkarzom Warty Poznań. Wydarzenie to było nie tylko okazją do podkreślenia wspólnych działań Kolei Wielkopolskich i klubu, ale również prezentacją innowacyjnego podejścia do promowania transportu publicznego jako ekologicznego środka przemieszczania się.

Mikołaj Grzyb z zarządu Kolei Wielkopolskich podkreślił, że pociąg „Warciarz” będzie kursował na trasach z Poznania do Wolsztyna oraz z Poznania do Wągrowca, a co najważniejsze – umożliwi kibicom Warty Poznań wygodny i punktualny dojazd na mecze w Grodzisku Wielkopolskim. Dodał również, że partnerstwo z Akademią Warty Poznań jest dla nich źródłem dumy i wyrazem wsparcia dla młodych talentów piłkarskich.

Pojazd typu SA 132, oferujący 130 miejsc siedzących i możliwość komfortowej podróży dla około 180 osób, wyróżnia się unikatowymi, zielonymi fotelami firmy Recaro z herbem Warty Poznań. Jest to wyjątkowe rozwiązanie, które nie tylko ułatwia dojazd na mecze, ale także promuje wartości związane z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem.

Artur Meissner, prezes Warty Poznań, wyraził radość z faktu, że pociąg w barwach klubu jest nowością na wielkopolskich torach i w skali całego kraju. Podkreślił, że możliwość podróżowania „Warciarzem” na mecze jest ważnym krokiem w promowaniu publicznych środków transportu, które są przyjazne dla środowiska.

Inicjatywa ta spotkała się również z pozytywnym odbiorem wśród lokalnych władz. Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Wojciech Jankowiak, chwalił projekt za łączenie promocji sportu z zachęcaniem do korzystania z przewozów kolejowych.