Pływalnia na os. Zwycięstwa już prawie gotowa

Pływalnia na os. Zwycięstwa, na którą mieszkańcy okolicy czekają od lat, jest już niemal gotowa. Prace wyprzedzają przyjęty wcześniej harmonogram. Wkrótce przeprowadzone zostaną rozruchy technologiczne.

O budowę pływalni na os. Zwycięstwa apelowano od wielu lat, a plany dotyczące inwestycji pamiętały poprzenie władze miejskie. W okolicy brakuje podobnego obiektu, który zapewniłby możliwość korzystania z basenu przez mieszkańców tego rejonu miasta.

Budowa obiektu rozpoczęła się w październiku 2019 roku. Jest on bardzo podobny do tego, który powstał niedawno na os. Piastowskim, gdzie nowa pływalnia stanęła w miejscu starej.

W środku powstały dwa baseny, z czego z większego będzie mogło korzystać jednocześnie 60 osób, a z mniejszego, rekreacyjnego, kilkanaście. Ten drugi powstał w wyniku połączenia wóch niecek basenowych, a w jednej z nich zamontowano urządzenia do hydromasażu.

Na terenie obiektu znajduje się również zespół saun oraz sala fitness. Do dyspozycji użytkowników będą szatnie, natryski, przebieralnie i toalety. Obok powstaje parking na ponad 50 samochodów i przestrzeń dla rowerów.

Wykonawca zakończył już zasadnicze roboty budowlane. Prace wyprzedzają przyjęty harmonogram i wkrótce zostaną przeprowadzone rozruchy technologiczne. Następnie obiekt zostanie zgłoszony do odbioru straży pożarnej i sanepidu.

Trwają ostatnie prace porządkowe i wykończeniowe, a także zagospodarowanie terenu wokół obiektu.

Zgodnie z założeniami i przewidywaniami, obiekt zostanie oddany do użytku mieszkańców w marcu 2021 roku, jednak będzie to uzależnione od obostrzeń sanitarnych wynikających z sytuacji epidemiologicznej w kraju.