Łatwiejszy dojazd na parkingi przy Ławicy

Jak dojechać na poszczególne parkingi lotniska Ławica? W przyszłym tygodniu rozpocznie się montaż stosownych tablic informacyjnych. Mają ułatwić kierowcom znalezienie odpowiedniego miejsca postojowego przy lotnisku.

Przy porcie lotniczym znajduje się kilka parkingów. Główną różnicą pomiędzy nimi jest to, na jak długo można pozostawić tam pojazd. To oczywiście też warunkuje cenę postoju. Niestety część kierowców ma problem z dotarciem na odpowiednie miejsce. Dlatego jadący ul. Bukowską mają zostać doprowadzeni na wybrany parking za pomocą stosownego oznakowania.
Nowe tablice zamontowane będą nad jezdniami – zarówno dla jadących od strony centrum Poznania, jak i od Wysogotowa. Będą kierowały na odpowiedni pas ruchu, tak by skręcić np. na miejsca Kiss & Fly (darmowy postój do kilku minut na czas wysadzenia pasażera), w rejon hali odlotów, przylotów oraz na parkingi długoterminowe.
Jako że oznakowanie będzie montowane na kratownicach nad jezdniami, to możliwe są krótkotrwałe, punktowe wygrodzenia na ul. Bukowskiej na czas budowania fundamentów, jak też montażu samej konstrukcji. Pierwsze utrudnienia w ruchu możliwe są już w przyszłym tygodniu (od 20 maja), prosimy o zwracanie uwagi na zmieniające się oznakowanie. Koszt to około 500 tysięcy złotych (prace mają być współfinansowane przez lotnisko).