Cykl koncertów #NaFalach: znani są wszyscy wykonawcy

Poznań przygotował wyjątkową muzyczną ucztę dla swoich mieszkańców i gości. Tegoroczny cykl koncertów #NaFalach to koncertowe wieczory nad malowniczymi jeziorami Maltańskim i Strzeszyńskim. Sześć bezpłatnych koncertów, z udziałem znakomitych artystów, dostarczy mnóstwo muzycznych wrażeń zarówno fanom debiutujących talentów, jak i tym, którzy cenią powroty ulubionych wykonawców.

 

Cykl rozpocznie się 14 czerwca na Polanie Harcerza nad Jeziorem Maltańskim. Pierwszego wieczoru na scenie pojawią się Natalia Przybysz oraz Igo. Ta pierwsza powróci na scenę nad Maltą po 5 latach. Artystka występowała tam wcześniej w ramach #NaFalach w 2019 roku oraz podczas cyklu koncertów Żywiec Miejskie Granie w 2015 roku. Igo z kolei dopiero zadebiutuje na tej scenie, co z pewnością przyciągnie wielu fanów jego muzyki. Pierwszy koncertowy wieczór zbiegnie się z inauguracją Pucharu Świata w Wioślarstwie, co daje dodatkową okazję do spędzenia aktywnego i pełnego emocji dnia nad Maltą.

W lipcu cykl przeniesie się nad Jezioro Strzeszyńskie. 12 lipca wystąpi formacja Mitch&Mitch, znana z unikalnego stylu łączącego alternatywę i jazz. Zespół, który współpracował m.in. ze Zbigniewem Wodeckim, Felixem Kubinem i Igorem Krutogolovem, zachwyci publiczność chwytliwymi melodiami i ciepłymi brzmieniami.

Dzień później, 13 lipca, scena nad Strzeszynkiem będzie gościć zespół Mikromusic. Ich melancholijne teksty i nietypowe aranżacje zapewnią niezapomniany wieczór. Mikromusic, znany już poznańskiej publiczności z wcześniejszych edycji #NaFalach i Żywiec Miejskie Granie, zaprezentuje swoje największe hity.

Cykl koncertów zakończy się dwoma występami w połowie sierpnia. 16 sierpnia na scenie pojawi się Margaret, która zaśpiewa utwory ze swojego najnowszego albumu “Siniaki i cekiny”, wydanego w kwietniu tego roku. Dzień później, 17 sierpnia, publiczność rozgrzeje zespół Organek, obchodzący w tym roku swoje 10-lecie. Na pewno nie zabraknie takich hitów jak “Głupi Ja”, “Mississippi w ogniu” czy “Wiosna”.

Wszystkie koncerty będą rozpoczynać się o godzinie 20:00, a wstęp na nie jest bezpłatny. To doskonała okazja, aby cieszyć się muzyką na żywo w pięknych plenerach Poznania.