Rok 2024 w Poznaniu będzie koncertowy? Kto zagra w najbliższych miesiącach?

Poznań w 2024 roku chce być… koncertowy, goszcząc na swoich scenach zarówno polskie, jak i międzynarodowe gwiazdy. Wśród nich znajdą się takie nazwiska jak Dawid Podsiadło, sanah, Ralph Kamiński, Dawid Kwiatkowski, a także światowej sławy artyści jak Chris Botti czy Nigel Kennedy. Zróżnicowany repertuar muzyczny ma zapewnić mieszkańcom i gościom miasta niezapomniane wrażenia.

 

Sezon koncertowy rozpocznie się już w lutym, kiedy to w Sali Ziemi Poznań Congress Center Ralph Kamiński & MBBiTW wystąpią z projektem “To bal jest nad bale”, kończącym trasę “Bal u Rafała”. 15 lutego scenę zajmą Leszek Możdżer oraz Adam Bałdych, prezentując utwory z albumu “Passacaglia”.

Marzec przyniesie występy Dawida Kwiatkowskiego w Klubie Muzycznym B17 oraz jubileusz 45-lecia zespołu Bajm w Poznań Congress Center. Nie zabraknie również koncertów bryski, Darii Zawiałow czy Fish Emade Tworzywo.

Wiosna w Poznaniu to także czas na Next Fest Music Showcase & Conference, który odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia, prezentując szeroki przekrój artystów, od Kaśki Sochackiej po Oskara Cymsa. Vito Bambino, sanah, Artur Rojek, czy Grzegorz Turnau to tylko niektóre z nazwisk, które zagoszczą na poznańskich scenach w kwietniu i maju.

Poznań będzie również miejscem, w którym pojawią się zagraniczne gwiazdy. 29 marca w klubie 2Progi wystąpi zespół Terror, a 29 kwietnia w Teatrze Wielkim Nigel Kennedy. Maj przyniesie koncert Chrisa Bottiego w Sali Ziemi Poznań Congress Center oraz występ legendy black metalu – Marduka.

Latem na Stadionie Miejskim odbędą się dwa koncerty Dawida Podsiadło, co z pewnością przyciągnie tłumy fanów. Festiwalowe klimaty zapewnią Letnie Brzmienia, Rockowizna oraz Edison Festival, gdzie na scenie pojawią się między innymi Daria Zawiałow czy Edyta Bartosiewicz.

Jesień zapowiada się równie interesująco z jubileuszem 30 lat Gemini Kasi Kowalskiej w Sali Ziemi oraz koncertem Myslovitz w klubie Blue Note, promującym ich najnowszy album.