Co robić w sobotę w Poznaniu ?

W ten weekend możliwości spędzania wolnego czasu nie zabraknie. Mieszkańcy i mieszkanki miasta mogą wybierać pomiędzy koncertami, spektaklami, wydarzeniami sportowymi, imprezami na świeżym powietrzu i nie tylko.

Poznań w formie

“Poznań w formie” to międzypokoleniowy piknik poświęcony zdrowiu i ekologii. Na jego uczestników czeka duża dawka wiedzy połączona z dobrą zabawą. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i wziąć udział w licznych konkursach.

ROD Złotowska II, ul. Złotowska 67A

Od godz. 11:00

Wstęp wolny 

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Plakatobranie

Centrum Kultury Zamek zaprasza na gratkę dla fanów kina. Plakatobranie to akcja pozwalająca na zabranie plakatów ulubionych produkcji. Wszystko jest do wzięcia za darmo. Odwiedzający mogą się spodziewać posterów z filmów, które swoją premierę miały w ciągu roku od ostatniej edycji wydarzenia. 

CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82

Godz.: 12.00

Bilety: wstęp wolny 

Więcej informacji na stronie Centrum Kultury Zamek

Piknik w stylu Bridgertonów

W parku Stare Koryto Warty odbędzie się Piknik według Bridgertonów. Na uczestników i uczestniczki wydarzenia będzie czekać m.in. muzyka na żywo w wykonaniu kwartetu smyczkowego, gra w pall malla, koce oraz kosze piknikowe. Wydarzenie będzie trwać również w niedzielę.

Park Stare Koryto Warty

Godz.: 11.00

Bilety: wstęp wolny 

Więcej informacji na Facebooku

Łazarski Przegląd Filmowy

Organizatorzy cyklu pokazów kina plenerowego “Muzyka w Kadrze” zapraszają na seans w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego. Widzowie i widzki będą mogli zobaczyć pokaz filmu “Moulin Rouge” w reżyserii Baza Luhrmanna. Produkcja była nominowana do Oscara w ośmiu kategoriach, jest też laureatem trzech Złotych Globów.

Rynek Łazarski

Godz.: 21.45

Bilety: wstęp wolny 

Więcej informacji na Facebooku

Siema Ziemia – koncert 

Blue Note Poznań zaprasza na koncert zespołu Siema Ziemia. Jest to elektroakustyczny kwartet, którego muzyka czerpie z gatunków takich jak breakbeat, techno, footwork/juke, łącząc je z jazzową improwizacją.

Blue Note Poznań, ul. Kościuszki 79 

Godz.: 19.00

Bilety: 93,90 zł

Więcej informacji na stronie organizatora

Igrzyska Młodych Sportowców

Igrzyska Młodych Sportowców to zawody dla dzieci, młodzieży i rodziców. Odwiedzający będą mogli obejrzeć ich główną część, czyli biegi na stadionie w dystansach od 100 do 400 metrów, ale także odwiedzić strefy, gdzie spróbują swoich sił w sportach olimpijskich i nieolimpijskich. 

Stadion POSiR Golęcin, ul. Warmińska 1

Godz.: 8.30 

Bilety: wstęp wolny 

Więcej informacji na Facebooku

Malowanie na KontenerART

Szukających artystycznych wrażeń może zainteresować malowanie akrylami na KontenerART. Wcześniejsze doświadczenie nie jest konieczne, a każdy dostanie pełen zestaw do stworzenia obrazu. Uczestnicy i uczestniczki wydarzenia mogą liczyć na wsparcie malarza profesjonalisty.

KontenerART, ul. Ewangelicka

Godz.: 16.00-18.00

Bilety: 69 zł

Więcej informacji na Facebooku

Rodzinny Dzień Sąsiada 

W programie Rodzinnego Dnia Sąsiada są m.in.: joga, spektakl dla dzieci “Piekareczka ze słodkiej krainy”, konkurs ciast sąsiedzkich, dmuchańce, gry, konkursy i zabawy historyczne, strefa gier planszowych czy koncert muzyki gruzińskiej.

Park im. T. Kasserna 

Godz.: 14.00

Bilety: wstęp wolny 

Więcej informacji na Facebooku

Warsztaty i spacer przyrodniczy

Osoby, które lubią kontakt z naturą, mogą zainteresować “Łąkowe inspiracje – co w trawie piszczy”, łączące warsztaty i spacer przyrodniczy. Uczestnicy i uczestniczki wydarzenia poznają dzikie owady zapylające i łąki miejskie, wykonają własny zielnik i wiele innych.

Park im. T. Kasserna

Godz.: 14.30 (warsztaty), 16.30 (spacer)

Bilety: wstęp wolny (na warsztaty obowiązują zapisy)

Więcej informacji na Facebooku

Spacer po Sołaczu 

Koło Przewodników PTTK im. Marcelego Mottego przy Oddziale Poznańskim organizuje XXXII edycję kultowych “Przechadzek po mieście”. Tym razem spacerowicze poznają historię i zielone oblicze osiedla Sołacz. Przechadzkę poprowadzi przewodnik Jerzy Świgoń. Wycieczka odbędzie się niezależnie od pogody.

Start przy przystanku tramwajowym “Sołacz” w stronę centrum 

Godz.: 11.00

Bilety: wstęp wolny 

Więcej informacji na Facebooku

Piknik rodzinny 

“Bezpieczeństwo ma znaczenie” – pod takim hasłem odbędzie piknik rodzinny, podczas którego najmłodsi będą mogli poznać zasady ruchu drogowego, a także wziąć udział w wielu grach i zabawach. W programie m.in.: dmuchańce, rozmowy z policją, malowanie wraku samochodu, a dla starszych symulator dachowania i zderzeń oraz jazdy testowe najnowszymi modelami.

ul. Wajsówny 9 

Godz.: 11.00-15.00

Bilety: wstęp wolny 

Więcej informacji na Facebooku

Antek Sojka i Janek Pęczak – koncert 

Browarna Przystań zaprasza na koncert muzyki na żywo. Zagra Antek Sojka – muzyk, kompozytor i producent, którego utwory charakteryzują się emocjonalną i artystyczną głębią oraz Janek “Jah Love” Pęczek – wokalista i gitarzysta, współpracujący z wieloma znanymi artystami.

Browarna Przystań, ul. Browarna 37 

Godz.: 20.00

Bilety: wstęp wolny 

Więcej informacji na Facebooku

“Wieczór Komedii Improwizowanej”

Grupa AD HOC zaprasza na “Wieczór Komedii Improwizowanej”, czyli komediowe show, składające się z kilkunastu gier, scen, skeczy i piosenek, tworzonych na żywo w oparciu o sugestie publiczności. Wystąpią członkowie grupy: Michał “Jeffrey” Ociepa, Michał Próchniewicz, Janek Malinowski, Alan Pakosz oraz gość specjalny – Abelard Giza.

Aula Artis, ul. Kutrzeby 10 

Godz.: 18.00

Bilety: od 69 zł

Więcej informacji na Facebooku

Mecz futbolu amerykańskiego

Drużyna Armia Poznań zmierzy się z Tychami Falcons w meczu futbolu amerykańskiego. Będzie to drugi mecz domowy zespołu w sezonie 2024. Widowisko wzbogacą występy cheerleaderek oraz konkursy dla najmłodszych fanów. Nie zabraknie możliwości kupienia czegoś na ząb.

Stadion POSiR – Golęcin, ul. Warmińska 1 

Godz.: 11.00

Bilety: wstęp wolny 

Więcej informacji na Facebooku