Co łączy Operę w Sydney ze Stadionem Miejskim w Poznaniu?

W najbliższą sobotę, 17 marca, w Irlandii obchodzony będzie Dzień Świętego Patryka. By uczcić najważniejsze dla Irlandczyków święto w piątek i sobotę wieczór na zielono podświetlony zostanie Stadion Miejski w Poznaniu.

W ramach akcji Global Greening Stadion Miejski znajdzie się w bardzo prestiżowym gronie podświetlonych obiektów z całego świata i będzie jedynym polskim stadionem UEFA EURO 2012 podświetlonym z tej okazji.

Podczas UEFA EURO 2012 na Stadionie Miejskim w Poznaniu zagra między innymi reprezentacja Irlandii, a Poznań gościć będzie irlandzkich kibiców i razem z nimi uczestniczyć będzie w tym wielkim święcie futbolowym. Wcześniej, Irlandczyków czeka jeszcze jedno wielkie święto – Dzień Świętego Patryka, jeden z najważniejszych dni w roku.

Poznań, jako gospodarz reprezentacji Irlandii podczas dwóch czerwcowych meczy, już dziś chce włączyć się do wspólnego świętowania. Z tej okazji, w piątek i w sobotę wieczór kopuła Stadionu Miejskiego rozświetli się na zielono. Obok Pałacu Kultury i Nauki w stolicy, Poznań będzie jedynym obiektem biorącym udział w akcji Global Greening. W ramach tej kampanii poznański stadion znajdzie się w gronie tak prestiżowych budynków jak Empire State Building w Nowym Yorku, Burj Al. Arab w Dubaju, Opery w Sydney czy paryskiego teatru Moulin Rouge.

Dodatkowo w sobotę podczas startu biegu Maniacka Dziesiątka wypuszczonych zostanie 2012 białych i zielonych balonów z koniczynkami, nawiązujących do irlandzkiego święta narodowego.

W Dzień Świętego Patryka Poznań będzie także w Dublinie. Poznań przeprowadzi akcję informacyjną w dwóch bardzo popularnych w Dublinie pub’ach. Na miejscu rozdawane będą najważniejsze dla kibiców informacje o Poznaniu w kontekście UEFA EURO 2012.

Hasłem tej akcji nawiązujemy do naszego hasła „Come & Enjoy UEFA EURO 2012 in Poznan”. W Dzień Świętego Patryka chcemy pokazać, że Poznań jest otwarty na różne kultury i zwyczaje, potrafi się bawić i jest gotowy na przyjęcie Irlandczyków w Poznaniu podczas UEFA EURO 2012. Ten szczególny dla Irlandczyków dzień ma być przedsmakiem zabawy, która czeka wszystkich w Poznaniu, w czerwcu – tłumaczy Łukasz Goździor.