Sztuka malowania… zająca

To umiejętność, która przed świętami wielkanocnymi staje się niezbędna. Na swoją kolej czekają przecież już pisanki. Stary Browar postanowił podszkolić poznańskich dziennikarzy w sztuce malowania zajęcy, wychodząc z założenia, że wtedy z pisankami już sobie poradzą…

Warsztaty były swoistym wstępem do tradycyjnych już warsztatów malowania zajęcy, jakie się odbywają od czterech lat w Starym Browarze przed Wielkanocą. Zainteresowanie zwłaszcza tych najmłodszych malarzy, jest tak duże, że zawsze trzeba dużo wcześniej zapisać się na warsztaty, by nie zabrakło miejsc.

– Ale każdy może przyjść w czasie warsztatów poprzyglądać się, jak pracują mali artyści – wyjaśnia Grzegorz Bibro, rzecznik prasowy Starego Browaru. – Dzieci mogą wziąć też udział w zabawie rozpoznawania zajęczych i króliczych tropów. To ma także wymiar edukacyjny: dzieci przy okazji uczą się, jak powinno się opiekować zwierzętami.

Warsztaty odbywają się pod kierunkiem specjalistów z pracowni artystycznej Sztuka Puka. Joanna Lewandowska z pracowni nadzorowała też nieśmiałe próby artystyczne poznańskich dziennikarzy. Podobno wyszło całkiem nieźle… jak na dorosłych.
– Dzieci mają o tyle łatwiej, że nie oceniają i po prostu malują – śmiała się, słuchając rozważań przedstawicieli mediów na temat technik malarskich i kolorystyki.

Kolorowe dziennikarskie zajączki – efekt godziny ciężkiej pracy – rozpoczęły przygotowania do świąt w Starym Browarze. Jest wśród nich zajączek portalu Codziennypoznan.pl – to ten najbadziej kolorowy, jak nasze logo. Może nie zachwyca mistrzostwem w doborze i precyzją w nakładaniu kolorów, na pewno jest jednak bardzo, ale to bardzo radosny i wiosenny. A w końcu o to chodziło…

A wszyscy, którzy chcieliby podejrzeć, jak się maluje takie zające, powinni przyjść w sobotę, 31 marca, na Szachownicę Starego Browaru. Warsztaty zaczynaja się o 12.