Kobiety Kobietom – w poszukiwaniu inspiracji

Ostatnie przed przerwą wakacyjną Spotkanie z cyklu Kobieta w Centrum, pt. „Kobiecy punkt widzenia”, odbyło się w ostatni weekend w przestrzeniach Cafe Rosenthal w Kupcu Poznańskim. I tym razem na kanapie obok dziennikarki, Patrycji Felińskiej, zasiadły kobiety pełne pasji i wewnętrznego piękna. (Zobacz galerię zdjęć).

Zaproszone na spotkanie panie zaprezentowały swój własny, kobiecy punkt widzenia na życie oraz na prowadzoną przez siebie działalność. Kobiecość w ich oczach determinuje nie tylko wrażliwość i siłę, które są cechami kobiet, ale także funkcjonowanie w życiu w ogóle.

Jako pierwsza na kanapie zasiadła Anna Kopeć, dyrektorka poznańskiej edycji Rozwojowego Festiwalu dla Kobiet PROGRESSteron. Pani Anna zwracała uwagę na silną potrzebę rozwoju u kobiet, ciągłego doskonalenia i zdobywania nowych umiejętności.

Następnie Estera Fijas, męska stylistka, opowiedziała o swojej pracy, w której pomaga panom w komponowaniu stylizacji i określaniu własnego stylu. W części warsztatowej, Estera Fijas zaprezentowała trzy stylizacje na różne okazje, które skomponowała z ubrań i dodatków ze sklepów Gentleman, Swiss oraz Promoda. Pani Esterze towarzyszył pan Jan, który jest stylistą sklepu Gentleman i wraz z nią przeprowadził konkurs wiązania krawatów – okazało się, że nie tylko panowie potrafią to robić, bo panie poradziły sobie świetnie.

Moda to nie tylko ubrania, coraz częściej elementami stylizacji stają się gadżety elektroniczne. Przedstawiciel sklepu ze sprzętem elektronicznym, X-KOM, zaprezentował nowinki i ciekawostki technologiczne.

Kolejna rozmówczyni to prawdziwa kobieta z pasją. Ewa Kamyszek, właścicielka Hotelu Atelier oraz Piwnicy pod Piątką w Gnieźnie, realizuje, często własnym kosztem, swoje zamiłowanie do muzyki, organizując festiwale i koncerty jazzowe, z udziałem największych gwiazd jazzu.

Jako ostatnie na kanapie zasiadły aktorka Katarzyna Bujakiewicz i Dorota Raczkiewicz, prezeska Fundacji Anny Wierskiej „Dar Szpiku” – szefowa Drużyny Szpiku, które opowiedziały o działalności i ideach Drużyny Szpiku. Pani Katarzyna opowiedziała również o swojej pracy i o nowym doświadczeniu – byciu mamą. Rozmowa była bardzo ciekawa, a uczestniczki mogły się przekonać, że popularność nie musi oznaczać zamknięcia na innych, a wręcz odwrotnie. Obydwie panie promieniały pozytywną energią, a o ich zewnętrzne piękno zadbało Studio Fryzur i Urody BiBiuti.

Po zakończeniu części transmitowanej na żywo przez telewizję ONTV, uczestniczki mogły spróbować pysznego makaronu i sałatki przyrządzonych przez restaurację Hotelu Ramka. To urokliwe miejsce jest z pewnością godne polecenia, nie tylko ze względu na przepyszną kuchnię.

Podczas części bankietowej, uczestniczki miały okazję wygrać m.in. weekendowy pobyt w czterogwiazdkowym Hotelu Atelier, zaproszenie na warsztaty PROGRESSteronu, ręcznie wykonaną torebkę i pacynkę od Tutułki, zestawy kosmetyków czy talony na jazdę rowerami elektrycznymi Bicyckl-e, które można wypożyczyć w Kupcu Poznańskim.

Prowadzącą po raz kolejny ubrał sklep Voge, a o wystrój przestrzeni zadbała Galeria Wzornictwa Design.

– Cieszymy się, że spotkania zostały tak pozytywnie i ciepło odebrane oraz stworzyły okazję do wymiany doświadczeń, jak również zawarcia ciekawych znajomości – mówi Katarzyna Pełeszuk, specjalistka ds. marketingu z Kupca Poznańskiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął m.in. portal codziennypoznan.pl.

Zobacz także:

Kobiecym okiem w Kupcu Poznańskim
Siła kobiecości po raz trzeci w Kupcu Poznańskim

Kupiec Poznański wspiera silne kobiety

Biznesowo i modnie w Kupcu Poznańskim

Nowe oblicze kobiety w Kupcu Poznańskim

Sztuka piękna w Kupcu Poznańskim

„Kobieta w Centrum”… Kupca Poznańskiego