Drugi nabór: na uczelniach są jeszcze wolne miejsca

Archeologia, filologia polska i klasyczna, fizyka i geografia – to tylko kilka z wielu kierunków, na które tegoroczni maturzyści mogą jeszcze składać dokumenty.

Poznańskie uczelnie opublikowały listę kierunków, na których są jeszcze wolne miejsca i na które maturzyści mogą składać dokumenty, jeśli chcą rozpocząć studia w tym roku. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza zaprasza na archeologię, astronomię, etnologię, filologie: klasyczną, klasyczną i polską, rosyjską z ukraińską, rosyjską z lingwistyką stosowaną, studia śródziemnomorskie, wschodoznawstwo oraz filologię polską.

Wolne miejsca są jeszcze na filozofii, specjalności: etyka, komunikacja społeczna, życie publiczne, fizyce, geografii, geoekologii, kształtowaniu środowiska przyrodniczego, gospodarce przestrzennej: rozwoju i rewitalizacji miast oraz obszarów wiejskich, historii o specjalnościach: mediewistyka, myśl i kultura polityczna, nauczycielska oraz socjoekonomika.

Chętni mogą się zgłaszać także na informacje naukową i bibliotekoznawstwo, informatykę, komunikację europejską, kulturoznawstwo – specjalność dialog w kulturze europejskiej, matematykę, ochronę dóbr kultury, ochronę środowiska: wykorzystanie i ochrona zasobów hydrosfery, pedagogikę, specjalności: doradztwo zawodowe i personalne, edukacja wczesnoszkolna z przedszkolną z językiem angielskim, resocjalizacja, pedagogika wspierająca uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a także… teologia: kapłańska oraz katechetyczno-pastoralna.

Studentów zaprasza także Uniwersytet Ekonomiczny. Uczelnia obniżyła nawet progi punktowe, by umożliwić chętnym rozpoczęcie studiów. Wolne miejsca są na Wydziale Ekonomii, kierunkach: ekonomia, finanse i rachunkowość, polityka społeczna, a także na Wydziale Gospodarki Międzynarodowej, kierunkach: Gospodarka Turystyczna, Międzynarodowe stosunki gospodarcze, Wydziale Informatyki i Gospodarki Elektronicznej, kierunkach: Informatyka i ekonometria, Wydziale Towaroznawstwa na kierunkach: towaroznawstwo oraz zarządzanie i inżynieria produkcji, a także na Wydziale Zarządzania, kierunkach: finanse i rachunkowość, gospodarka przestrzenna oraz zarządzanie.

Ponad 200 miejsc czeka też na tych, którzy chcieliby studiować na Uniwersytecie Przyrodniczym. Wolne miejsca są na biologii o specjalności: biologia stosowana, ekonomii o specjalności: ekonomika gospodarki żywnościowej, informatyce i agroinżynierii, ochronie środowiska, ogrodnictwie, polityce społecznej, rolnictwie, technice rolniczej i leśnej, technologii drewna oraz zootechnice.

Dodatkowy nabór potrwa do połowy września, jednak każda z uczelni ma własne, odrębne zasady naboru, dlatego lepiej wcześniej się z nią skontaktować i dowiedzieć, jakie warunki trzeba spełnić, by zostac studentem.