Rusza drugi etap Olimpiady Logistycznej

14 zalakowanych kopert, 732 olimpijskie arkusze i 25 testowych pytań – to był najpilniej strzeżona  tajemnica Wyższej Szkoły Logistyki. Była, ponieważ o godzinie 11 koperty zostały otwarte 00 wszystko już będzie jasne. 732 pasjonatów logistyki sprawdzi swoją wiedzę podczas okręgowego etapu V Olimpiady Logistycznej.

14 okręgowych ośrodków: w Bydgoszczy, Gliwicach, Krakowie, Łodzi, Łomży, Międzyrzecu Podlaskim, Opolu, Ostrowcu Świętokrzyskim, Szczecinie, Tczewie, Warszawie, Wrocławiu, Zielonej Górze i w Poznaniu podejmie olimpijczyków ze 153 szkół.  Każdy z uczestników będzie miał 75 minut na rozwiązanie 25 testowych pytań. Emocje rosną, bo drugi, okręgowy etap to walka o miejsce w finale, który odbędzie się 15 marca 2013 r. w siedzibie WSL.

W tym roku do turnieju przystąpiła rekordowa liczba młodych logistyków – ponad 7 tys. z 265 szkół. W drugim etapie znalazło się aż 36 opolan – to najliczniej reprezentowane miasto. Najbogatszy w logistyczną wiedzę jest Turek, uczniowie z tamtejszego Zespołu Szkół Technicznych osiągnęli najwyższą średnią wyników.

Tym razem Organizator olimpiady – Wyższa Szkoła Logistyki, przygotował zadania z zakresu gospodarki magazynowej. Najlepszy w dotychczasowych zmaganiach okazał się Paweł Węgrzyniak, uczeń II klasy Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim.

Na laureatów olimpiady czekają cenne nagrody rzeczowe oraz bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki. Jest to jedyny w Polsce turniej tematyczny z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Rywalizacja odbywa się w trzech etapach: szkolnym, okręgowym i ogólnopolskim. Honorowy patronat nad turniejem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Patronat merytoryczny sprawują: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.