Wszystkie kwiaty Gardenii

Najpiękniejsze bukiety ślubne i okolicznościowe przygotowane przez mistrzów kwiaciarskich z całej Polski, pokazy florystyczne i kwitnące już magnolie – to tylko kilka z wielu powodów, dla których miłośnicy kwiatów powinni wybrać się na Gardenię.

Weekend na targach Gardenia zdecydowanie zdominują kwiaty. I to jakie! Mistrzowie florystyki ze Stowarzyszenia Naukowo – Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa (SITO) przygotowali bukiety ślubne i okolicznościowe. Przepiękne kompozycje można podziwiać już od wczoraj, a wręczenie nagród zwycięzcom zaplanowano na 23 lutego na godz. 14 w pawilonie 5G.   

Oprócz bukietów do zobaczenia będą także pokazy florystyczne. W tym roku wezmą w nim udział przedstawiciele aż trzech potentatów florystycznych: Polskiej Szkoły Florystycznej Małgorzaty Bukalskiej, firmy Plastiflora oraz Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa (SITO).

Pokazy florystyczne odbywać się będą 23 i 24 lutego na Terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie 5G, który w całości zagospodarowany będzie przez wystawców oferujących kwiaty cięte i niezbędne do pracy z nimi dodatki.

Małgorzata Bukalska wraz z podopiecznymi swojej szkoły przygotowała pokaz, którego nuta przewodnia są kolory i światło. Specjaliści z tej szkoły pokażą też, jak udekorować stół, co z poewnością okaże się bardzo przydatne – niedługo przecież Wielkanoc!

Plastycy i floryści z Plastiflory zaprezentują najmodniejsze dekoracje. Ponieważ w tym sezonie najmnodniejsze sa pastelę, będzie więc „będzie pastelowo i powabnie”, jak obiecują.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów zaprasza natomiast na prezentacje różnych typów ogrodów, które oczywiście można obejrzeć na targach. I nie tylko zobaczyć – specjaliści z OSTO opowiedzą także o tym, jak o takie ogrody dbać.

23 lutego o godzinie 11:00 Małgorzata Bogusławska wyjaśni, jak zaprojektować oczko wodne, natomiast godzinę później Krzysztof Grzegorczyk opowie o roślinach wodnych. Jacek Kopeć o godzinie 13:00 wyjaśni na czym polega filtracja w oczku wodnym, a następnie Wojciech Ginter przedstawi pomysły na wykorzystanie wody deszczowej w ogrodzie. Wszyscy zainteresowani innowacyjnymi dachami bagiennymi będą mogli zapoznać się z prezentacją Pawła Kożuchowskiego, który od godziny 15:00 opowiadać będzie o efektywnym ich wykorzystywaniu w celu oczyszczania i retencji wód opadowych.

W niedzielę, 24 lutego, na stoisku OSTO podejmowany będzie temat „Pomysłu na ogród”. Zbigniew Pachulski pokaże, w jaki sposób zaprojektować ogród, aby można było z niego korzystać przez wszystkie pory roku. Ogrodami dydaktycznymi zajmie się z kolei Katarzyna Urbańska. Wskaże też możliwości uczynienia pierwszych kroków w kierunku kształtowania myśli ekologicznej. O godzinie 13:00 przyjdzie czas na mozaikę ogrodową z kamienia naturalnego w wykonaniu Małgorzaty Tylec, a Paulina Adamka godzinę później zaprezentuje, w jaki sposób wykorzystać w ogrodzie wiklinę.

OSTO przygotowało także specjalnie dla dzieci „Ogród zmysłów”, w którym najmłodsi będą mogli przejść tajemniczą ścieżką zdrowia, zapoznać się z niespotykanymi owocami drzew i krzewów, a także rozpoznać zmysłami węchu, smaku, dotyku i słuchu naturalne elementy przyrody. Dla miłośników sztuk plastycznych zaproponowane zostaną ekologiczne kolorowanki, a także zajęcia praktyczne z wyplatania wiklinowych drobiazgów.

Czytaj także:

Gardenia: od bonsai do pawi królewskich