Drużyna Szpiku pobiegnie dla Karoliny

Od 5 lat poznański Półmaraton to niemal najważniejsza impreza biegowa dla Drużyny Szpiku, dlatego i w tym roku jej członków tam nie zabraknie. Tegoroczny start (już 7 kwietnia) ma jednak szczególne znaczenie.

Ta impreza od samego początku była ważna dla Drużyny Szpiku, bowiem to w Poznaniu podczas targów Expo członkowie mogli się spotkać i porozmawiać – jak sami podkreślają – tak zwyczajnie, bez pośpiechu, startowych emocji i „pometowego” roztargnienia. To tu nawiązują się fajne znajomości, prawdziwe relacje i to tu z pełnym przekonaniem uświadamiają innym „po co te koszulki i ta Drużyna”.

Po 5 latach działania można z całą pewnością stwierdzić, że do drużyny nie trafiają „łapacze koszulek” – biegacze są świadomi i gotowi do działania i bycia głosem chorych. Bo tak naprawdę przecież o to chodzi: aby wiedzieć, że członkowie drużyny są „pomostem” między chorymi, a światem zdrowych. To wcale nie jest takie proste, bo trzeba się co nieco dowiedzieć, uporządkować w głowie i serduchu swoje wiadomości i być gotowym ”szerzyć” tę wiedzę.

Po co? Aby ludzie nie umierali tylko dlatego, że nie znaleźli dawcy szpiku. To zadanie przyświeca członkom Drużyny Szpiku i – jak podkreśla Dorota Raczkiewicz, szefowa Drużyny Szpiku – wypełniają je celująco!

– Świat biegowy przyjął Drużynę Szpiku z otwartymi ramionami, zaufał nam i uwierzył. Za to wielkie dzięki. Dziękuję za każdy Wasz przebiegnięty kilometr w naszej koszulce, a dziękuję przede wszystkim w imieniu chorych, takich jak Damian Trzciński, Magda Juszczak, Damian Kruk i wielu innych „życiowych maratończyków”, którzy dzień za dniem pokonują swoje „ściany” – mówi szefowa biegaczy.

Tegoroczny pólmaraton jest dla Drużyny Szpiku naprawdę wyjątkowy, bo choć każdy z nich miał na celu niesienie pomocy, to jednak ten ma konkretne i personalne zadanie.
– 7 kwietnia cała nasza Drużyna Szpiku pobiegnie dla Karoliny. To 24 letnia Poznanianka, od 2 lat pokonująca ziarnicę – tłumaczy Dorota Raczkiewicz. – Dotychczas to Karola pomagała biegaczom podczas tego poznańskiego biegania, była bowiem wolontariuszką, dziś potrzebuje nas
!
Przez 3 pólmaratońskie dni członkowie Drużyny szpiku będą zbierać do puszek pieniądze, które pozwolą kupić bardzo drogi (170 tys zł) lek ratujący życie. Na targach Expo znajdą się również skarbony do których będzie można wrzucać pieniądze. Na targowym stoisku Drużyny Szpiku stanie skrzynka na listy aby wszyscy chętni napisali choć kilka słów wsparcia i otuchy dla Karoliny.
Jednocześnie przypominamy, że cały czas trwa zbiórka organizowana przez Fundację Siepomaga.

Czytaj też:

Drużyna szpiku będzie biegać dla WOŚP