WSL: absolutorium u logistyków

Praktyczna wiedza, ambicja i gotowość na największe zawodowe wyzwania, a do tego dyplom pierwszej w Polsce uczelni logistycznej. Prawie 1000 absolwentów Wyższej Szkoły Logistyki 13 lipca odebrało absolutorium.

Uroczyste zakończenie studiów odbyło się 13 lipca 2013 r. w Sali Ziemi na terenie MTP.  Pożegnalne przemówienie, które
w imieniu Rektora WSL, prof. zw. dr. hab. Andrzeja Korzeniowskiego wygłosił Kanclerz WSL doc. dr inż. Ireneusz Fechner, gratulacje i słowa uznania płynące od Władz uczelni i wykładowców sprawiły, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci absolwentów.

Absolutorium to okazja to podsumowania kilku lat spędzonych w murach uczelni. Tradycyjnie ci najlepsi otrzymali specjalne wyróżnienia. Nagrodę dla najlepszego absolwenta studiów licencjackich odebrał Piotr Fankidejski i Piotr Kapturek. Najlepszym magistrem został Tomasz Storozum. Za bardzo dobre wyniki w nauce nagrodzeni zostali: Magdalena Lisek, Arleta Kaszuba, Anna Piasecka, Marcin Czajczyk i Mateusz Szymański. Autorem najlepszej pracy licencjackiej jest Cezary Jagodziński, a najlepszą „magisterkę” napisała Monika Kaaz.

Wiedza i doświadczenie, zdobyte podczas studiów z pewnością zaprocentuje w życiu zawodowym „świeżo upieczonych” logistyków.  Równie ważne są znajomości, przyjaźnie, które połączyły studentów. To dzięki nim, sobotnia uroczystość obfitowała w emocje, łzy radości i wzruszenia.

– Absolutorium to najważniejsza uroczystość w studenckim życiu – mówi Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy WSL. – Podniosły nastrój tej chwili udziela się wszystkim, także pracownikom naukowo-dydaktycznym i administracyjnym Wyższej Szkoły Logistyki. Z dumą patrzymy na kolejny rocznik opuszczający mury uczelni i zapewniamy o dalszym wsparciu ich zawodowych planów. Jesteśmy przekonani, że ich umiejętności i wiedza sprostają wymaganiom pracodawców.

Obecnie WSL współpracuje z blisko trzydziestoma przedsiębiorstwami z branży logistycznej, transportowo-spedycyjnej czy produkcyjnej. Na wykładach, warsztatach i zajęciach coraz częściej spotkać można specjalistów ze współpracujących firm, dzielących się swoim praktycznym doświadczeniem. Dobre relacje z pracodawcami to także pewne miejsca praktyk i staży, a dla tych najlepszych – miejsca pracy. Realizowany przez Wyższą Szkołę Logistyki projekt unijny „Orientacja na jakość, kurs na przyszłość” zakłada jeszcze większe zaangażowanie przedstawicieli biznesu w proces kształcenia. Pierwsze efekty wspólnych prac nad jakością studiów logistycznych odczują już nowe roczniki, wstępujące właśnie w szeregi studentów WSL.