Tramwajem na Górczyn już od 5 sierpnia!

Pętla tramwajowa na Górczynie zostanie oddana do użytku o wiele wcześniej niż planowano. Tramwaje pojadą tam już od 5 sierpnia. Dzień później samochody i autobusy pojadą nową nitką wiaduktu Kosynierów Górczyńskich.

Wiadukt na Górczynie, rondo Kaponiera, trasa na Junikowo – poznaniacy mają serdecznie dość remontów i spowodowanych przez nie utrudnień komunikacyjnych, dlatego każde zakończenie inwestycji powinno cieszyć. Szczególnie zaś w przypadku, gdy takie zakończenie następuje wcześniej, niż pierwotnie zapowiadano. Taka sytuacja ma miejsce na wiadukcie Kosynierów Górczyńskich.

Najbardziej ucieszą się zapewne pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej – już 5 sierpnia zostanie otwarta pętla tramwajowa. Oznacza to, że tramwaje linii nr 14 i 18 nie będą musiały zawracać na terenie zajezdni tramwajowej przy ulicy Głogowskiej. Jednocześnie zlikwidowana zostanie linia autobusowa T5, kursująca zamiast tramwajów.

Przywrócenie ruchu kołowego na wiadukcie Kosynierów Górczyńskich planowane jest na 6 sierpnia 2013 roku (około godziny 7:00). W związku z tym na swoje stałe trasy przez ulicę Rakoniewicką powrócą linie autobusowe dzienne nr 49, 75, 614 i 701 oraz linia nocna nr 249. Tym samym likwidacji ulegają przejazdy przez ulicę Bojanowską.

Czytaj także:

Wiadukt Góczyński: prace już się kończą…