SoFab 2013, czyli wszystko dla tapicerów

Materiały obiciowe, tkaniny i skóry, komponenty do produkcji mebli tapicerowanych – wszystko to zainteresowani znajdą na trzecich Międzynarodowych Targów Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SoFab 2013, które zaczynają się 12 listopada.

Na targi przyjadą polscy liderzy branży, tacy jak Tkaniny Dankowski, Ridex, Api, Doser, Extrem, Graphcom, Polontex, ITM czy Dekoma. Zaprezentują bardzo interesujące nowości: na przykład tkaniny wyjątkowo odporne na ścieranie lub przyjazne dla alergików z antystatyczną powierzchnią, która nie przyciąga kurzu.

Warto będzie zwrócić uwagę także na nową generację pianek wysokiej jakości, ale zawierającej kilka razy mniej substancji lotnych chemicznych niż obecnie używane. Będą także wyjątkowo wygodne materace, które są także bardzo wytrzymałe dzięki zastosowanym w nich najnowocześniejszym technologiom. Organizatorów cieszy poszerzająca się o maszyny i oprogramowanie oferta firm, które upatrują w targach SoFab szansy na pozyskanie nowych klientów.

Na targach warto będzie także zajrzeć na Forum Trendów – Trend Design. Tegoroczna edycja, prowadzona jak zawsze przez wybitnego specjalistę dr Marka Borowińskiego, koncentrować się będzie na tendencjach i trendach, jakie panować będą na rynku w roku 2014. Oprócz tematów związanych z designem, kolorami czy trendami w dziedzinie materiałów obiciowych, poruszone zostaną aspekty bardziej przyziemne, jednak niezwykle ważne dla działania firmy. E-Visual Merchandising, najnowsze trendy w komunikacji marketingowej, negocjacje handlowe czy rozwój i promocja marki – to również zagadnienia jakie czekają na uczestników Forum Trendów.

Podczas Międzynarodowych Targów Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SoFab 2013, zobaczyć będzie można, już po raz drugi, przestrzeń specjalną Strefy Projektantów Tkanin. Miejsce to zostanie oddane w ręce studentów projektujących tkaniny we wszelkich technikach, w których są tworzone tkaniny dekoracyjne i obiciowe. Tak jak w roku ubiegłym przekształci się ono w wystawę ubarwiającą i urozmaicającą targi SoFab. Najzdolniejsi studenci Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, będą mieli szansę na zaprezentowanie swoich pomysłów oraz utorowanie sobie drogi do przyszłych sukcesów zawodowych.