Nielba Wągrowiec – MKS Poznań: poznaniacy pokonani

Tylko 20. minut trwała wyrównana walka w meczu 21. kolejki I ligi pomiędzy Nielbą Wągrowiec a MKS-em Poznań. Kolejne 40 minut to już popisowa gra podopiecznych Zbigniewa Markuszewskiego i pewne zwycięstwo 36:19.

Początek meczu był dosyć obiecujący, a poznaniacy nawet prowadzili po 10 minutach 4:3. Duża w tym zasługa duetu Tokaj – Bartłomiejczyk, bowiem ci dwaj młodzi zawodnicy wzięli ciężar gry na siebie i robili to całkiem skutecznie. Po 20 minutach kiedy na zegarze widniał wynik 11:8 dla miejscowych kontuzji nabawił się ten pierwszy i gra poznaniaków się posypała. Wągrowiczanie wyprowadzali skuteczne kontrataki, a jeśli się to nie powiodło, to do akcji wkraczali w ataku pozycyjnym Michał Tórz i Bartosz Świerad. Do przerwy było 18:10 dla Nielby.

Po zmianie stron, w poznańskiej ekipie na plac wybiegli gracze, którzy raczej mniej przybywają na boisku. Obraz gry nie uległ zmianie, a rozmiar porażki rósł w oczach. Ostatecznie Nielba Wagrowiec pokonała MKS Poznań 36:19 i dorzuciła do swojego i tak imponującego dorobku kolejne dwa punkty.