Sportowy weekend Akademii Judo!

Miniony weekend Akademia spędzała w rozmaitych miejscach walcząc o najwyższe laury zawodów. Najmłodsi zawodnicy wraz z trenerem Michałem Nowaczyńskim udali się do Leszna na Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Podstawowych – ale zawodnicy Akademii Judo walczyli też w Pile, Zagrzebiu i Paryżu.

W Lesznie najlepiej zaprezentował się Michał Szkocny (42 kg) pokonując w finale kolegę klubowego Mateusza Śliżewskiego. 5 miejsca zdobyli Kacper Ignaszak (55 kg) oraz Jakub Mrozek (46 kg).

Tego samego dnia w Pile odbywał się Puchar Polski Juniorek. Bardzo dobrze zaprezentowała się Eliza Wróblewska, która zajęła 3 miejsce w 52 kg. Warto wspomnieć, że Eliza jest dopiero pierwszym rocznikiem Juniorki Młodszej (15 lat), a prawo startu w Juniorkach mają zawodniczki do 20 roku życia.

2 miejsce w tej samej wadzę zajęła bardziej doświadczona zawodniczka Kamila Busse, która do Kadry Klubu dołączyła z początkiem stycznia. Dobrze walczyła Sonia Liber zajmując 5 miejsce w kategorii 63 kg. Zabrakło trochę szczęścia do wywalczenia medalu. 7 miejsce zajęła Oliwia Gawron w wadze do 70 kg. Z dziewczynami na zawody udał się trener Przemek Biniek.

Trochę dalej, bo aż do stolicy Chorwacji, udał się trener Radek Miśkiewicz wraz z Vanessą Machnicką na Puchar Europy Juniorek Młodszych. Vanessa (48 kg) w pierwszej walce pokonała Niemkę, niestety w drugiej walce uległa zawodniczce z Austrii i odpadła z turnieju. W jej kategorii wagowej walczyło 36 zawodniczek z całej Europy, także konkurencja nie była mała. Vanessa została również w Zagrzebiu na campie-walkach treningowych, aby móc szlifować formę na kolejne zawody.

To nie koniec wyników sportowych tego weekendu. W Paryżu na zawodach seniorskich walczyła nasza zawodniczka Barbara Jopek, która okazała się najlepsza w wadzę 52 kg wygrywając 4 walki. Zdobywając złoto w swojej kategorii Basia zakwalifikowała się do kategorii Open zajmując 3 miejsce.
Serdecznie gratulujemy i cieszymy się z wyników!