Młodzi szczypiorniści z MKS rządzą!

W rozegranym w niedzielę 23 marca w sali Gimnazjum nr 54 w Poznaniu Finale Mistrzostw Województwa bezkonkurencyjni okazali się młodzi szczypiorniści poznańskiego MKS. Podopieczni Joanny Draszkiewicz wygrali wszystkie trzy mecze i zasłużenie stanęli na najwyższym stopniu podium.

Pierwsi na rozkładzie byli rówieśnicy z Kościana (14:8), w drugim meczu poznaniacy pokonali Nike Kalisz 19:10, a w swoim ostatnim pojedynku gospodarze nie dali szans Nielbie Wągrowiec zwyciężając 20:9. Drugie miejsce w turnieju zajęli gracze Tęczy Kościan, a z brązowym medalem na piersi do domu wracali szczypiorniści Nike Kalisz.
Najlepszym zawodnikiem finałowego turnieju okrzyknięto Grzegorza Dera, najlepszym bramkarzem został  Adam Lipicki z Nike Kalisz, a najwięcej bramek zdobył Adrian Frąckowiak z Tęczy Kościan.

Po zakończeniu turnieju zespoły otrzymały pamiątkowe medale, puchary i dyplomy oraz komplet piłek do treningu. Nagrody wręczali dyrektor Gimnazjum nr 54 w Poznaniu – Dorota Pilna, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Poznaniu – Anetta Dropińska-Pawlicka  oraz prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej – Marek Werle.

Zespół MKS Poznań awansował z pierwszego miejsca do Półfinału Pucharu Polski w kategorii Dzieci. Turniej ten odbędzie w dniach 4-6 kwietnia w Poznaniu. Jest to drugi ważny sukces drużyny Joanny Draszkiewicz w przeciągu kilku dni – 20 marca w poznańskiej Arenie zespół MKS Poznań, na co dzień uczniowie SP 7, wywalczyli złote medale w Mistrzostwach Wielkopolski w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Skład podwójnie złotej drużyny: Juliusz Kaczmarek, Krzysztof Buczko, Mateusz Dryjer, Grzegorz Der, Trojan Stróżyński, Piotr Iskra, Wiktor Słociński
dół: Bartek Balawender, Adam Wawrzonkowski, Jędrzej Mączyński, Dawid Wojtczak, Łukasz Chęciński, Mateusz Figaj
Trener: Joanna Draszkiewicz

Młodym sportowcom i ich trenerce serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.