Z Poznania polecimy do Glasgow!

Nowy kierunek z Poznania do szkockiego Glasgow, wprowadzony do sprzedaży przez linię Wizz Air, zostanie zainaugurowany 28 października. Przeloty będą odbywać się dwa razy w tygodniu.

Jest to pierwsze połączenie na główne lotnisko w Glasgow oferowane bezpośrednio z Poznania. Od lutego 2008 roku do kwietnia 2009 roku linia Wizz Air operowała na lotnisko Glasgow/Prestwick.

Glasgow to największe miasto w Szkocji. Miejski port lotniczy Glasgow Airport (GLA) położony jest ok. 13 kilometrów od centrum miasta. Dogodny dojazd w obie strony zapewnia kilka linii autobusowych, a stacja kolejowa znajduje się 3 kilometry od lotniska. W ubiegłym roku port obsłużył prawie 7,4 miliona pasażerów, oferując blisko 100 kierunków.    

Liczba kierunków regularnych oferowanych z Poznania przez linię Wizz Air wzrosła do 8. Pozostałe połączenia to: Barcelona El Prat, Doncaster/Sheffield, Eindhoven (tegoroczna nowość), Londyn Luton, Oslo Torp, Paryż Beauvais oraz Sztokholm Skavsta.

Loty z Poznania do Glagow odbywać się będą we wtorki i soboty, zgodnie z następującym rozkładem (godziny w czasie lokalnym):
– wylot z Poznania o godz. 16:40, przylot do Glasgow o godz. 18:10
– wylot z Glasgow o godz. 18:40, przylot do Poznania o godz. 21:55.