REKLAMA: Endermologia – złoty środek na zgrabną sylwetkę

Endermologia LPG jest skuteczną metodą modelowania sylwetki ciała obecną na światowym rynku od ponad 20 lat. Technika ta wykorzystywana jest nie tylko do zwalczania cellulitu i redukcji tkanki tłuszczowej czy ujędrniania skóry, ale i leczenia blizn, zwłóknień i rozstępów. Stosuje się ją również w chirurgii plastycznej przed i po zabiegu liposukcji.

Urządzenie sterowane mikroprocesorem, wyposażone jest w kilkadziesiąt programów, w tym specjalne programy do zwalczania cellulitu w różnej fazie rozwoju, do likwidacji złogów tłuszczowych, do ujędrniania skóry ciała oraz programy do stosowania po operacjach plastycznych i liposukcji – mówi Anna Zimowska, kosmetolog z Regeneracja miejskie SPA, mieszczącego się przy ul. Ułańskiej.
Ekran panelu kontrolnego dostarcza dokładne dane terapeutyczne: intensywność zabiegu, częstotliwość, cykl, prędkość i kierunek obrotu rolek oraz czas zabiegu. Głowica urządzenia wyposażona jest w trzy wymienne moduły zabiegowe, różniące się między sobą średnicą rolek, strukturą powierzchni i twardością sprężyn. Rolki głowicy, które wyposażone są w niezależny napęd, mogą obracać się w zgodnym lub przeciwnym kierunku z różnymi prędkościami w zależności od celu terapeutycznego.

Urządzenie do zabiegów Endermologie LPG wykorzystuje dwie sterowane elektronicznie rolki w połączeniu z podciśnieniem. W wyniku działania podciśnienia dochodzi do wytworzenia się fałdu skóry, który zwijany jest przez pierwszą, a rozwijany przez druga rolkę. Manewry wykonywane w tym samym czasie pozwalają na głębszą stymulację tkanek:
– rozbijanie tkanki tłuszczowej oraz poprawę elastyczności tkanki łącznej, która otacza komórki tłuszczowe (jej zwłóknienia prowadzą do zaawansowania cellulitu)
– pobudzenie komórek skóry właściwej do zwiększenia syntezy kolagenu i elastyny (dzięki czemu skóra odzyskuje odpowiednie napięcie)
– drenaż limfatyczny całego ciała.
Ta zaawansowana technologia pozawala łączyć aż trzy techniki masażu: ujędrniający, antycellulitowy oraz drenaż limfatyczny, które w manualnych zabiegach zawsze muszą być wykonywane oddzielnie.
 
Całkowity proces terapii składa się z serii 10, 15 lub 20 zabiegów trwających 35 minut każdy. Zabiegi te mogą być wykonywane dwa lub trzy razy w tygodniu pod warunkiem uwzględnienia minimum jednego dnia przerwy. Podczas zabiegu pacjent ma na sobie specjalny kostium, który umożliwia głębokie oddziaływanie masażu, a także zapewnia ochronę skóry i intymność.
Klasyczny zabieg endermologii obejmuje kolejno następujące partie ciała:
– tylna partia – plecy, ramiona, talia, pośladki, uda i łydki;
– przednia partia – ramiona, brzuch, uda, kolana.
Intensywność siły podciśnienia stosowanego podczas sesji posiada skalę od 0,5 – 10. Terapeuta dopasowuje jego wysokość do odczuć pacjenta tak, aby zabieg był komfortowy i bezbolesny (wyższe podciśnienie nie warunkuje lepszych efektów zabiegu, a może doprowadzić do pękania naczyń krwionośnych i powstawania licznych siniaków).
 
Przed rozpoczęciem serii zabiegów przeprowadzany jest wywiad i wypełniana karta zabiegowa, która zawiera informacje dotyczące stylu życia pacjenta, stanu zdrowia, a także motywacji do podjęcia kuracji. Oceniany jest typ morfologiczny sylwetki, stopień cellulitu, jędrność, wrażliwość i gęstość skóry. Istnieje również możliwość wykonania pomiarów, które wykorzystywane są po zakończonej serii zabiegów w celu oceny uzyskanych wyników.

Do bezwzględnych przeciwwskazań ograniczających wykonywanie zabiegów endermologii zaliczamy:
– czynny nowotwór;
– infekcja, wysypki skórne;
– długotrwałe leczenie kortykosteroidami;
– zapalenie żył i inne stany zapalne;
– choroby krwi;
– leczenie antykoagulantami;
– ciąża;
– zabiegi chirurgiczne przebyte w ostatnich 6 miesiącach.

Do przeciwwskazań lokalnych należą natomiast:
– przepuklina brzuszna i pachwinowa;
– naczyniaki;
– bolesne żylaki;
– tłuszczaki;
– świeże rany;
– świeże blizny i keloidy;
– wypukłe znamiona;
– piercing;
– podskórne implanty;
– zabieg mezoterapii igłowej (wykonany w tym samym dniu).
Wykonywanie zabiegów w okresie laktacji jest możliwe, jednak obserwowane wyniki dotyczące redukcji centymetrów w obwodach ciała są nieco słabsze.