Czwarta odsłona Pikniku Dietetycznego!

Trwa akcja „Poznań Zrzuca Kilogramy”. W sobotę 18 lipca na trybunach ziemnych nad Maltą będzie miał miejsce kolejny, czwarty już Piknik Dietetyczny. Znów nie zabraknie wspólnego gotowania, ćwiczeń i okazji do pomocy dzieciom z fundacji Pomocna Mama. Jeśli więć nie masz jeszcze planów na ten dzień, odnotuj sobie w kalendarzu to niecodzienne przedsięwzięcie!

Celem akcji „Poznań Zrzuca Kilogramy” oraz Pikniku Dietetycznego, który 18 lipca odbędzie się na trybunach ziemnych nad Maltą, jest promocja zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Organizatorzy wydarzenia chcą nie tylko pomóc poznaniakom w walce z nadwagą, ale też pokazać im, w jaki sposób dbać o swój organizm tak, by czuć się dobrze każdego dnia.

Wydarzenie skierowane jest do każdego, bez względu na wiek i upodobania. Z fachowej wiedzy specjalnie zaproszonych na piknik specjalistów będą mogli skorzystać zarówno ci, którzy walczą z nadwagą, jak i osoby chcące popracować nad swoją sylwetką lub po prostu dowiedzieć się więcej o tym, jak być fit. Dlatego niezależnie od tego, w jakiej jesteś formie, w najbliższą sobotę nie może zabraknąć cię nad Maltą!

Na pikniku pojawią się Małgorzata Segiet i Justyna Staszewska  z firmy Diet & More, na co dzień zajmujące się poszerzaniem świadomości swoich klientów na temat zdrowego lifestyle’u i odżywiania. Wspólnie będą podpowiadać każdemu, kto chciałby wprowadzić nieco świeżości do swojej diety, jak w prawidłowy sposób ułożyć swój jadłospis, a także pokażą kilka sposobów na przygotowanie smacznych i pożywnych posiłków. Sałatka z rukolą, ananasem, orzechami włoskimi i serem pleśniowym, grillowany grejpfrut z miodem czy zupa krem z selera z rzodkiewką – to zaledwie kilka spośród smacznych dań, które podczas pikniku ugotują goście z firmy Diet & More. Ponadto, Paweł Życki, trener personalny z Diet&More będzie opowiadał o możliwościach wpomagania diety treningiem.

Spragnieni wrażeń dostaną szansę wzięcia udziału w „Challange’u”, który dla uczestników stworzą Daniel Buchholz i Jakub Dratwa z firmy ViSalus. W zasadzie będzie nie jeden “Challange”, a dwa. Jeden będzie polegał na tańczeniu zumby pod okiem Harry’ego, certyfikowanego instruktora z Kolumbii, drugi zaś na wspólnym aerobiku z Joanną Kranc z Centrum Fitness Olymp. Cel tradycyjnie będzie szczytny, bo w imieniu każdego, kto podejmie się tańczenia zumby z Harrym lub wzięcia udziału w aerobiku i sprosta wyzwaniu, firma ViSalus przekaże posiłek jednemu dziecku znajdującemu się pod opieką Fundacji Pomocna Mama.

Charytatywny „Challenge” na pewno sprawi, że uczestnicy Pikniku Dietetycznego poczują się głodni. Dlatego też do ich dyspozycji będzie strefa grillowa, wydająca potrawy sporządzone z mięsa dostarczonego po raz kolejny przez firmy Biegun i Viando. Ponadto na pikniku nie zabraknie też otwartych warsztatów z gotowania. Ich cel to poszerzenie wiedzy gości pikniku z zakresu przygotowywanie zdrowych i smacznych potraw. Produkty dostarczy firma Selgros. Pysznymi przepisami podzieli się natomiast m.in. Marta Suchocka z Tupperware. Zajęciom kulinarnym patronować będzie telewizja TLC.

Będą nie tylko smakołyki, ale też napoje. O sokach „Na Dzień Dobry” i tym, czym warto kierować się, by spośród wielu dostępnych na rynku soków wybrać te najbardziej naturalne, opowie Danuta Przybylak z firmy Quick Fresh. Z kolei o wodzie i jej roli w zdrowym żywieniu nieco więcej powie Paweł Dyzert, przedstawiciel firmy Bonart, zajmującej się dystrybucją wody Bonart.

Również na najmłodszych czekać będzie moc atrakcji przygotowana przez Skrzat – świat zabawek kreatywnych. Dla nich przewidziane są zajęcia kreatywne i sportowe, w tym Zumba kids oraz testowanie nowości wśród gier sportowych.

Na pikniku pojawi się również firma Echostar, która będzie promować prozdrowotne i prosportowe kanały telewizyjne, w tym Discovery Chanel, TLC oraz Eurosport.

To jednak nie wszystko. Partnerem pikniku będą Termy Maltańskie. Co to oznacza? Nowe konkursy! I to nie byle jakie. Poza tym to właśnie na Termach Maltańskich odbędzie się kolejny challenge już 30 lipca.

Uczestnicy pikniku powalczą o wakacyjną nagrodę jaką jest rejs do Szwecji dla dwóch osób, ufundowany przez Kupiec Poznański. Szczegóły konkursu na portalu www.codziennypoznan.pl w zakładce PZKG.

Organizatorami akcji „Poznań zrzuca kilogramy” są portal codziennypoznan.pl  i Kupiec Poznański we współpracy z Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji – Oddział Malta.

Zapisz się na wydarzenie: 4 piknik dietetyczny POZNAŃ ZRZUCA KILOGRAMY

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.