Kolorowo, rozwojowo i bajkowo w Concordia Design

Rozkład jazdy Concordia Design dla najmłodszych na najbliższy weekend zapowiada się wyjątkowo ciekawie.  Nauka projektowania 3D, wycieczka do świata elfów, poranne interaktywne gry i opowieści prawdziwych superbohaterek i superbohaterów – dziadków i babć. Jest w czym wybierać i z pewnością nie będzie nudno!

AUTODESK PROJEKTOWANIE 3D – warsztaty projektowe
Termin: 27.09
Kolejne terminy:  11.10, 25.10
Godzina: 11.00 -14.00
Prowadzący: Paulina Hagedorn, Radosław Bryk
Wiek: 10-14 lat
Cena: pojedyncze zajęcia: 35 zł
Karnet:  100zł (3 zajęcia)
Na zajęcia trzeba przynieść swój komputer!

Program warsztatów oparty został o autentyczne środowisko programowe: Autodesk 123 D: 123 D CIRCUITS,  123 D CREATURE, 123 D DESIGN, 123 D MAKE, 123 D SCULPT, MESHMIXER, TINKERCAD. Brzmi jak obcy, nieznany język? Pora więc przyjść na warsztaty! Na każdych zajęciach, uczestnicy zostaną oswojeni z programami do projektowania w technice 3D. Każde zajęcia są nieco inaczej sprofilowane i opierają się na nauce innego programu. Pierwsze zajęcia noszą nazwę Mój wymarzony Dom. Podczas nich każdy  młody programista-projektant stworzy model swojego wymarzonego domu za pomocą programu 123 D DESIGN. Celem pierwszych warsztatów jest nauka rysunku w konkretnym programie graficznym.  Mali warsztatowcy nauczą się jak przenosić obrazy swojej wyobraźni na ekran komputera, a niewielkie grupy warsztatowe zapewniają troskliwą i fachową opiekę nad każdym uczestnikiem.

Poranne zabawy, mali odkrywcy – warsztaty dla najmłodszych
Data: 28.09
Prowadząca: Agata Heyman
Cena:  pojedynczo – 35zł (cena za dziecko i opiekuna)
3 spotkania – 95zł
Ilość dzieci: 10 (plus opiekunowie)
Wiek: 0-3 lat
Kolejne spotkania: 12.10
Godz: grupa młodsza 6msc-17 msc godz.  9.00-10.30, 18msc – 3 lata godz. 11.00-12.30

Mali odkrywcy to cykl spotkań dla małych dzieci i ich opiekunów podczas których będzie czas na poznanie nowego miejsca, powitanie, na wspólne opowiadanie bajek, na twórczą pracę rąk i nie tylko, na przekąskę i pożegnanie. Wszystko to w rytmie dzieci i z czynnym udziałem dorosłych. Każde spotkanie związane będzie z innym tematem, a z nim z kolei nowe aktywności, rekwizyty i bodźce. Podczas zabaw uczestnicy wspólnie ćwiczą sprawność motoryczno-manualną, mowę i komunikację, percepcję słuchową, spostrzeganie wzrokowe, pamięć i koncentrację.

Miasto Elfów  czyli Elfia Rodzinna Niedziela
Data: 28.09
Wiek: BEZ OGRANICZEŃ
Prowadzenie: Natalia Adamczyk
Cena: 10zł, 15zł za rodzeństwo
Godz: 13.00 -16.00
Bez Zapisów

Następna Rodzinna Niedziela zostanie poświęcona na odkrywanie wszystkich tajemnic związanych ze światem Elfów. Uczestnicy postarają się znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania. Czy elfy żyją naprawdę? Jak wyglądają? Jak są ubrane? No i  przede wszystkim – jak  wyglądają ich małe, elfie domki? Uczestnicy elfiej przygody będą skonstruować z materiałów plastycznych oraz liści, mchu i patyków prawdziwe, elfie miasteczko.

BabciaMEN, warsztaty w ramach festiwalu ” W Poznaniu lubimy czytać”
http://poznan.lubimyczytac.pl/program/
Data: 29.09
Wiek: 7-11 LAT
GODZ. 17.30-19.00
Cena: 20zł

Czy wszystkie dzieci wiedzą, ile niezwykłych opowieści znają ich dziadkowie? Czy zastanawialiście się, co by się stało gdyby z takich historii stworzyć opowiadanie w  zaskakującej formie komiksu? W ramach festiwalu “W Poznaniu lubimy czytać” zapraszamy na warsztaty dla seniorów i dzieci. BabciaMen – czyli zostań superbohaterem dla swoich wnucząt. Babcie i Dziadkowie staną się prawdziwymi bohaterami dla swoich wnucząt! Opowiedzą niesamowicie wciągające historie, tylko takie najprawdziwsze które wydarzyły się naprawdę. Dzieci na tej podstawie, stworzą komiks, a może same będą miały kilka historii do opowiedzenia?