Konkurs „Poznań przyciąga najlepszych” rozstrzygnięty

8 października w sali Białej Urzędu Miasta Poznania, w trakcie uroczystej Gali, poznaliśmy laureatów IV edycji konkursu „Poznań przyciąga najlepszych”, którzy dołączyli do grona poznańskich żaków.

Nagrodę główną – rok studenckiego życia Poznaniu otrzymał Filip Radulak, absolwent I LO im. Adama Asnyka w Kaliszu, za film Pt. „Zdrowo na sportowo”.

Była to już czwarta odsłona konkursu promującego akademicki potencjał Poznania, wspartego kampanią reklamową, skierowaną do maturzystów. Konkurs na najlepszy
30-sekundowy film, przedstawiający własne zainteresowania, wystartował 25 października 2013 r. i trwał do 16 lutego br. Było o co walczyć. Laureat, który zdaniem Jury najlepiej wywiązał się z konkursowego zadania, wraz z rozpoczęciem studiów na poznańskiej uczelni otrzyma pakiet atrakcyjnych nagród. To m.in. opłacone na rok mieszkanie na Osiedlu Marcelin, sieciowy bilet na komunikację miejską, wejściówki na targi, do poznańskich teatrów i restauracji oraz szereg usług i nagród rzeczowych.

Zadaniem konkursowym dla przyszłych studentów było nagranie filmu, który w atrakcyjny i interesujący sposób przedstawi osobę uczestnika, jego zainteresowania, pasje lub osiągnięcia. Prace należało umieścić na stronie internetowej konkursu, na której znaleźć można było także informacje dotyczące studenckiego życia w Poznaniu. Jury konkursowe oceniło przede wszystkim czytelność i przejrzystość przekazu filmów, ich merytoryczną zawartość oraz umiejętność wykorzystania nowoczesnych technik multimedialnych.

Jury nie miało łatwego zadania, w tegorocznej edycji wiele nadesłanych prac reprezentowało wysoki poziom. Spośród kilkudziesięciu filmów spełniających wymagania regulaminowe, Jury po burzliwych obradach wyłoniło ostatecznie zwycięzcę.

Filip Radulak, maturzysta z I LO  im. Adama Asnyka w Kaliszu, przekonał do siebie Jury filmem „Zdrowo na sportowo”. Kapituła doceniła świeżość, energię, lekkość przekazu, dynamikę i pokazanie prawdy – Filip w szczery i naturalny sposób pokazał swoją pasję do sportu.

Największą życiową pasją Filipa jest deskorolka, która jest dla niego stylem życia. Jeździ od ponad siedmiu lat. Twierdzi, że bez deskorolki nie potrafi się odnaleźć. Dyscyplina ta przede wszystkim uczy cierpliwości i kreatywności. Jazda na deskorolce jest niesamowitą przygodą, dzięki której poznaje fantastycznych ludzi oraz odkrywa wyjątkowe miejsca. Deska daje mu niesamowitą swobodę, dzięki której czuje, że żyje, a także zapomina o codziennych problemach. Filip lubi próbować wciąż czegoś nowego, niezwykłego – np. dyscyplin sportu, które nie są aż tak popularne, a sprawiają ogromną radość. Najbardziej fascynują go sporty ekstremalne, a zwłaszcza te związane z deską (deskorolka, surfing, snowboard itp).

Historia filmu Filipa jest powiązana z jego kolejnym zainteresowaniem – filmowaniem. Uwielbia nagrywać, zwłaszcza podczas jazdy na desce. Do konkursu wykorzystał materiały, które zbierał od lat w różnych miejscach i sytuacjach. Tworzenie filmików jest dla niego upamiętnianiem najciekawszych chwil z życia.

Filipa interesuje przede wszystkim grafika, wzornictwo i animacja, ponieważ bardzo lubi tworzyć, kreować, wymyślać i łączyć różne rzeczy w całość. Od października 2014 r. Filip jest studentem I roku grafiki w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu.

W IV edycji sponsorzy przygotowali także nagrody w poszczególnych kategoriach.
Jury postanowiło przyznać nagrody:

Nagroda w kategorii: Najbardziej międzynarodowa pasja:
Alicja Cichy, absolwentka XII LO w Poznaniu,  
za film pt. “Dzień Modny!”
Nagrodę stanowi roczny kurs języka angielskiego lub niemieckiego.
Alicja modą zaczęła interesować się kilka lat temu, kiedy wygląd zaczął stanowić ważny element w jej nastoletnim życiu. Wrodzona poznańska oszczędność nauczyła ją kupowania na wyprzedażach i dziś wielu znajomych prosi ją o pomoc w doborze garderoby. Jej największym marzeniem jest wyjazd na Fashion Week do Nowego Yorku. Alicja jest już studentką I roku zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. W przyszłości chciałaby rozpocząć własną działalność gospodarczą związaną z branżą modową bądź designem.

Nagroda w kategorii: Pasja w najlepszej formie:
Daria Owczarzak, absolwentka I LO im. Oskara Kolberga w Kościanie,
za film pt. “Muzyka”
Nagrodę stanowi roczny wstęp do klubu fitness.
Daria ukończyła klasę maturalną o profilu biologiczno-chemicznym, zakończyła też naukę w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Romana Maciejewskiego w Lesznie, w klasie skrzypiec. Na instrumencie gra od 12 lat – to jej największa pasja.
Od października Daria studiuje pielęgniarstwo na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Nagroda w kategorii: Najzdrowsza pasja:
Agnieszka Jabłońska, absolwentka VIII LO w Bydgoszczy,
za film pt. “Na miejsca…Gotowi…POZNAŃ!”
Nagrodę stanowi roczny abonament w centrum medycznym z bogatym pakietem usług.
Agnieszka trenowała pływanie od pierwszej klasy szkoły podstawowej do drugiej klasy gimnazjum. Jest finalistką Mistrzostw Polski Juniorów, stawała wielokrotnie na podium w zawodach rangi wojewódzkiej. Aktualnie pływanie pozostaje jej pasją i ważną częścią życia. Agnieszka rozpoczęła studia na kierunku ,,Filmoznawstwo i kultura mediów” na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Nagroda w kategorii: Najbardziej sportowa pasja:
Maciej Skoczylas, absolwent Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kobylnikach,
za film pt. „Bayern ma Lewandowskiego, Poznań może mieć mnie!”
Nagrodę stanowi komplet rolek z kaskiem i ochraniaczami.
Maciej gra w piłkę nożną odkąd pamięta. Nieważne dokąd, zawsze z domu wychodził z piłką pod pachą. W szkole podstawowej wraz z bratem zapisał się do klubu piłkarskiego i od tamtego czasu piłka nożna stała się nierozłączną częścią jego życia. Największym osiągnięciem było dla niego dostanie się do kadry reprezentującej województwo Kujawsko-pomorskie, a następnie do szkółki piłkarskiej “LIDER” we Włocławku. Maciej rozpoczął studia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu (kierunek zootechnika).

Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają 30-dniowy karnet do klubu fitness Fabryki Formy w Poznaniu.

Kampania
Czwarta edycja konkursu wsparta była kampanią promocyjną, skierowaną przede wszystkim do maturzystów, ich rodziców lub opiekunów. Głównym elementem kampanii były spoty reklamowe, które emitowane były w mediach. W telewizji kampania koncentrowała się na stacjach tematycznych, głównie o profilu rozrywkowym. Natomiast w Internecie spoty i banery promocyjne pojawiły się na portalach społecznościowych i stronach o tematyce studenckiej. W kilku miastach w Polsce spoty promocyjne były emitowane także w kinach, poprzedzając seanse filmów skierowanych do wybranych grup docelowych. Kampania promocyjna trwała od początku listopada do połowy grudnia 2013 r. Stronę konkursu odwiedziło ponad 29 tys. unikalnych użytkowników, którzy wygenerowali prawie 79 tys. odsłon.