MTP zapraszają na… święta!

4 grudnia o godz. 18.30 przed głównym wejściem na Międzynarodowe Targi Poznańskie rozbłyśnie choinka. A 5 grudnia rozpocznie się Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych. Na targach zaczynają się święta!

Choinka przed Holem Wschodnim i uroczyste włączenie jej światełek to już targowa tradycja i co roku władze MTP przygotowują z tej okazji dodatkowe atrakcje. W tym roku będą to specjalne mikołajkowe prezenty – koncert piosenek świątecznych we współczesnych aranżacjach, a inauguracji oświetlenia choinki będzie towarzyszył świetlny show i wystrzały konfetti.

Będą też konkursy, w których będzie można wygrać bilety, na wydarzenia w ramach rodzinnego weekendu na MTP – Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych oraz Cavaliadę. Jednym z nich będzie projekt „Artystyczna choinka” – osoby, które 4 grudnia przyniosą ze sobą na inaugurację sezonu świątecznego na MTP samodzielnie przygotowane ozdoby choinkowe otrzymają ciepły prezent: polarowe czapki i rękawice.

Własnoręcznie wykonane bombki, girlandy i łańcuchy ozdobią choinkę, które w okresie świątecznym będzie dekoracją Holu Wschodniego MTP, a prezenty wręczy sam Święty Mikołaj, który specjalnie z okazji otwarcia sezonu zimowego pojawi się na targach. MTP przygotowało aż 200 zestawów prezentowych! Dodatkowo twórcy najbardziej oryginalnych lub najładniej wykonanych ozdób, otrzymają podwójne bilety wstępu na Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych oraz rodzinne pokazy w ramach Cavaliady. Warto dodać, że Cavaliada już trwa, a Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych rozpocznie się 5 grudnia…