Z tymi policjantami raczej nie wygrasz w walce wręcz

Dużym sukcesem poznańskich policjantów zakończył się start w II Mikołajkowym Turnieju Jiu Jitsu Ne Waza o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Pięcioosobowa drużyna złożona z funkcjonariuszy komend miejskiej i wojewódzkiej wywalczyła pięć medali.

Swoim wynikiem poznańscy policjanci zdeklasowali pozostałe drużyny. Wagi temu sukcesowi dodaje fakt, że funkcjonariusze wygrywali swoje walki głównie przed czasem i przez poddanie przeciwnika.

W kategorii – 73 kg post. Marcin Kabat zdobył srebrny medal. Finał przegrał minimalnie po najdłuższej, bo godzinnej walce.

W kategorii – 82 kg st. post. Jacek Wójciak wywalczył srebrny medal (5 walk, 4 wygrane przed czasem), natomiast sierż. Dariusz Benda brąz (4 walki, 3 wygrane przed czasem)

Poznaniacy najlepiej zaprezentowali się w kategorii – 89 kg, gdzie st. sierż. Bartek Sobczyński oraz sierż. szt. Paweł Pilarz spotkali się w finale. Obaj to posiadacze brązowych pasów BJJ, zawodnicy doświadczeni, o bardzo wysokim poziomie technicznym. W drodze do finału zdeklasowali swoich przeciwników wygrywając po cztery walki przed czasem. Finał wygrał st. sierż. Sobczyński.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że listopadzie podczas X Mistrzostw Polski w brazylijskim jiu-jitsu sierż. szt. Paweł Pilarz wywalczył srebrny medal. Pan Paweł jest jednym z najaktywniejszych i najlepszych zawodników w swojej kategorii w Polsce, co potwierdzają jego starty z ostatnich kilku miesięcy (m.in. srebro i złoto w kategorii “masters” w pucharze Polski “No Gi”, brąz w Podziemnym Pucharze Polski BJJ 2014, srebro na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w MMA).

Sporty „chwytane’ są bardzo popularne wśród poznańskich policjantów, którzy swoje umiejętności rozwijają trenując w klubach oraz na obiektach KWP. Posterunkowy Marcin Kabat reprezentuje na co dzień barwy klubu Anakonda Poznań, natomiast pozostali medaliści – Akademię Brazylijskiego Jiu-jitsu Gracie Barra Poznań. Nabyte umiejętności i dobry poziom wyszkolenia przydaje się policjantom w codziennej służbie.