Triathlon rośnie w siłę w Polsce i na świecie

Polski Związek Triathlonu docenił jakość zawodów triathlonowych rozgrywanych w ramach cyklu ENEA Tri Tour 2014 i przyznał organizatorowi – firmie Endu Sport – prawo do przeprowadzenia wybranych konkurencji w ramach triathlonowych Mistrzostw Polski. Dzięki temu tegoroczna edycja Enea Tri Tour będzie jeszcze bardziej emocjonująca i prestiżowa.

– Cieszymy się, że Polski Związek Triathlonu docenił nasze dotychczasowe zaangażowanie w polski triathlon. Organizacja rozmaitych konkurencji w ramach Mistrzostw Polski to nie tylko  nobilitacja, ale przede wszystkim dodatkowa motywacja do jeszcze większej pracy przy kolejnych imprezach – mówi Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport i współorganizator Enea Tri Tour 2015. – Staramy się organizować zawody tak, aby były one nastawione na komfort i bezpieczeństwo zawodników. Nie zapominamy także o kibicach, dla których w tym roku szykujemy mnóstwo ciekawych atrakcji.

Tegoroczny cykl imprez triathlonowych będzie miał jeszcze większy rozmach niż ENEA Tri Tour 2014.
– Przewidujemy, że w tegorocznym cyklu wystąpi ok. 15 000 zawodników, których będzie wspierać ponad 50 000 kibiców – mówi Kruczyński.
Możemy być pewni, że triathlonowa rywalizacja powróci do znanych już wszystkim pasjonatom triathlonu lokalizacji: Sierakowa, Szczecina, Przechlewa, Bydgoszczy, a przede wszystkim Poznania, gdzie  odbędzie się inauguracja międzynarodowej serii Challenge Family w Europie Środko-Wschodniej.
– Wkrótce planujemy ogłoszenie nowych, ciekawych zawodów w innych częściach Polski.  W miarę potwierdzania kolejnych imprez, przekazywane będą dalsze szczegóły o Mistrzostwach Polski i rozgrywanych konkurencjach – dodaje dyrektor Endu Sport.

Pierwszą imprezą w ramach cyklu Enea Tri Tour, na której rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski na dystansie 112 km (tzw. połówka: 1900/90/21), będzie JBL Triathlon Sieraków. W sierakowskiej imprezie swój udział potwierdziło już ponad 1100 osób (na dwóch dystansach). Docelowo organizatorzy przewidują 2500.

Podczas najważniejszych zawodów sezonu – Challenge Poznań (25-27.07.2015 r.) zawodnicy będą rywalizować na trzech dystansach (112 km – tzw. połówce, olimpijskim oraz sprinterskim). Nowością w historii poznańskiego triathlonu będzie rywalizacja sztafet na dystansie 112 km. Oprócz sportowych emocji, na zawodników i kibiców będzie czekało mnóstwo dodatkowych atrakcji, takich jak np. poprzedzające triathlonowe zmagania biegi na dystansie 5,5 oraz 11 km.

A w niedzielę na poznańskiej Cytadeli odbędzie się druga odsłona ENEA Tri Tour Winter Run – jednego z pierwszych etapów Road to Challenge Poznań – serii różnorodnych wydarzeń przygotowujących zawodników do polskiego debiutu w Challenge Family. Chętni powinni się stawić o godzinie 11 na polanie pod Dzwonem Pokoju. A organizatorzy już zapraszają na kolejne wydarzenie 8 lutego.