Nowe osiedle powstanie przy Warszawskiej

Ponad 200 mieszkań powstanie w kompleksie budynków, które firma SGI zamierza wybudować przy ulicy Warszawskiej w Poznaniu. Realizacja projektu rozpocznie się w I kwartale 2015 roku.

Deweloperzy w Poznaniu mierzą coraz wyżej – przy ulicy Towarowej spółka Ataner buduje 17-piętrowy budynek, w którym będą m.in. mieszkania, a kolejny tego typu wysokościowiec mieszkalny rozpoczęła budować firma RED (budynek będzie częścią osiedla wysokościowców na Dębcu). Wkrótce zaś przy ulicy Warszawskiej rozpocznie się kolejna realizacja z wysokimi budynkami mieszkalnymi.

Mowa o osiedlu nazwanym “Moja Malta”, które zamierza budować spółka SGI. Będą to dwa budynki o różnych wysokościach. Pierwszy z nich będzie miał dominującą “wieżę” składającą się z 11 kondygnacji. Do nich “dolepione” będą dwie niższe części: jedna o wysokości ośmiu, a druga – sześciu kondygnacji. Ten kompleks będzie położony w głębi działki.

Drugi budynek będzie miał 14 kondygnacji i będzie stał bliżej ulicy Warszawskiej.

Łącznie w budynkach znajdzie się ponad 200 mieszkań o powierzchni od 36 metrów kwadratowych. Do tego na parterze znajdą się lokale użytkowe, a pod całym kompleksem znajdzie się jednokondygnacyjny garaż podziemny.