Lech wygrywa i awansuje

Lech Poznań wygrał rewanżowe spotkanie ze Zniczem Pruszków 1:0 po golu strzelonym w końcówce spotkania przez Dariusza Formellę. W pierwszym meczu poznaniacy wygrali 5:1 i to właśnie podopieczni Macieja Skorży zagrają w półfinale Pucharu Polski.

Samo spotkanie nie zapowiadało się zbyt pasjonująco. Wysoko wygrany przez lechitów pierwszy mecz (5:1) sprawił, że piłkarze Znicza nawet nie marzyli o awansie do kolejnej rundy Pucharu Polski i jak się okazało na boisku nie zamierzali nic robić, aby odrobić chociaż część strat z pierwszego meczu.

Efektem pasywnej gry gości była niesamowita przewaga poznaniaków (graczom Znicza tylko kilka razy udało się w meczu wejść z piłką na połowę Lecha), która jednak polegała głównie na wymianie podań między obrońcami i pomocnikami w okolicach środka boiska.

Podopieczni Macieja Skorży nie robili zbyt dużo, żeby spotkanie wygrać, a goście skupiali się głównie na tym, żeby uniknąć kolejnej kompromitacji. Ostatecznie minutę przed końcem Lech zdobył bramkę, która dała gospodarzom zwycięstwo.

Wprowadzony w drugiej połowie Sanocki (który jako jeden z nielicznych przejawiał ochotę do gry) świetnie podał w pole karne do wbiegającego Formelli, a ten uderzył po ziemi, w kierunku długiego słupka i pokonał bramkarza gości. Co ciekawe była to pierwsza i ostatnia warta odnotowania sytuacja w tym meczu.

Lech wygrał, chociaż po raz kolejny już w ten rundzie nie zachwycił. Podopieczni Macieja Skorży po raz kolejny mieli problem z kreowaniem sobie sytuacji do zdobycia bramki i nie jest to zbyt optymistyczny prognostyk przed meczem z warszawską Legią.

Co najważniejsze jednak, Lech awansował do półfinału Pucharu Polski, w którym się zmierzy z … Błękitnymi Stargard Szczeciński.

Lech Poznań – Znicz Pruszków 1:0 (0:0)

Bramka: Dariusz Formella (89′)

Żółta kartka: Daniel Nawrocki

Lech: Jasmin Burić – Kebba Ceesay, Marcin Kamiński (46′ Jan Bednarek), Tamas Kadar, Luis Henriquez – Arnaud Djoum, Jakub Serafin – Dariusz Formella, Muhamed Keita, David Holman (66′ Vojo Ubiparip), Dawid Kownacki (61′ Krystian Sanocki)

Znicz: Oliwer Wienczatek – Marcin Rackiewicz, Arkadiusz Jędrych, Piotr Gurzęda, Michał Kucharski – Igor Biedrzycki – Krzysztof Kopciński Adam Dobosz (82′ Artur Januszewski), Piotr Tomczyk, Mateusz Pielak (71′ Bartosz Żurek) – Patryk Kubicki (58′ Daniel Nawrocki)