Więcej projektów w Centrum Warte Poznania!

Nie 19, lecz 20 projektów zostanie w tym roku dofinansowanych z konkursu ‪‎Centrum‬ ‪Warte‬ ‪Poznania‬, jak informuje Marcin Kostaszuk, pełniący obowiązki dyrektora Wydziału Kultury UMP. Wszystko z powodu rezygnacji autora jednego ze zwycięskich projektów.

Projekt miał dostać 26 tysięcy złotych, które z powodu rezygnacji wróciło do puli. Komisja konkursowa postanowiła te pieniądze podzielić między dwa podmioty, kontynuujące udane projekty z lat ubiegłych – pierwszym z nich jest Kino n Rybitwach, a drugim warsztaty rzeźby w drewnie.

Dzięki zmianom na Starym Mieście po raz trzeci odbędzie się cykl plenerowych projekcji filmowych „Kino na Rybitwach”. Podobnie jak w latach 2013-2014 areną wydarzenia będzie skwer przy ul. Rybaki, na który organizatorzy ze Stowarzyszenia Antropologów Kultury Etnosfera zapraszają miłośników filmu.

Z kolei na Łazarzu po raz drugi odbędą się warsztaty rzeźby w drewnie, których organizatorzy z Galerii Raczej są jednocześnie współtwórcami Łazarz – Otwarta Strefa Kultury.