Na rondzie Solidarności zmiany – uwaga na autobusy

W dniach 18-24 lipca prowadzone będą prace torowe i drogowe na rondzie Solidarności (od strony Castoramy). W związku z powyższym zmienią się trasy linii autobusowych nr 69, 74 i 82 jadących w kierunku centrum, a także linii nr T10.

Autobusy linii nr 74 jadące w kierunku Wilczaka pojadą ulicami Serbską i Naramowicką (omijać będą przystanek „Os. Pod Lipami”).

Pojazdy linii nr 69 i 82 z os. Wichrowe Wzgórze na rondzie Solidarności skręcą w lewo i pojadą ulicami Serbską, Naramowicką i Słowiańską (zatrzymają się dodatkowo na przystankach „Naramowicka/Serbska” na ul. Naramowickiej i ”Wójtowska” na ul. Słowiańskiej).

Zmieni się także trasa linii T10 – autobusy jadące z centrum ulicą Murawa po przyjeździe na rondo Solidarności skręcą w prawo i pojadą ulicami Serbską, Naramowicką i Słowiańską (zatrzymają się dodatkowo na przystankach „Naramowicka/Serbska” na ul. Naramowickiej i ”Wójtowska” na ul. Słowiańskiej).

Trasy linii nr 69, 74, 82 w przeciwnych kierunkach nie ulegają zmianie.

Przystanek „Rondo Solidarności” na ul. Murawa w kierunku ul. Słowiańskiej będzie na czas prac wyłączony z użytkowania. Pasażerowie mogą korzystać z przystanku przy rondzie Solidarności na ul. Serbskiej (za zjazdem z ronda w kierunku ul. Naramowickiej).