KOD może utrudnić ruch w Poznaniu

Komitet Obrony Demokracji szykuje manifestację przeciwko „głębokim czystkom w mediach publicznych”, a służby informują: sympatycy KOD-u, w tym Jacek Jaśkowiak, mogą utrudnić ruch w okolicach placu Wolności.

21 grudnia na placu Wolności w Poznaniu po raz trzeci członkowie Komitetu Obrony Demokracji protestowali przeciwko obecnej partii rządzącej, podskakując i skandując: „Kto nie skacze, ten za PiS”. 9 stycznia chcą uderzyć w plany „spodziewanych głębokich czystek w mediach publicznych”.
– Demokracja to również wolność słowa i wolne media – deklaruje prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. – Nie chcemy powrotu PRL-u i w sobotę okażmy poparcie dla dziennikarzy.

Już wcześniejsze manifestacje KOD-u powodowały natężenie w ruchu – przy Teatrze Ósmego Dnia protestowały setki osób. Tym razem o problemach zawczasu informują poznańskie służby:
– W związku z planowanym w sobotę zgromadzeniem na placu Wolności mogą wystąpić tymczasowe utrudnienia w ruchu na jezdniach i chodnikach w pobliżu placu Wolności – ostrzega ZDM.

Manifestacja startuje w samo południe.