Schody na Dworcu Zachodnim znów działają. Ale tylko w połowie

„Huraaa” – cieszy się jeden z naszych czytelników. A cieszy się ze schodów na Dworcu Zachodnim, które zaczęły działać po ponad miesięcznej przerwie. Problem w tym, że tylko w połowie. MPK wyjaśnia: – Mamy materiały, ale pogoda jest niesprzyjająca, więc schody muszą poczekać.

Wiele mówi się o tym, że podróżowanie do i z Poznania nastręcza wielu trudności, zwłaszcza gdy chodzi o podróżowanie koleją. Czasem we znaki daje się, mówiąc najoględniej, nie najlepsze skomunikowanie niektórych peronów z dworcem Poznań Główny, a czasem po prostu… pojawiają się schody. I to dosłownie.

Od dłuższego czasu docierają do nas informacje od podróżnych, którzy narzekają na niedziałające ruchome schody na Dworcu Zachodnim. Mowa o schodach łączących Dworzec Zachodni z tunelem prowadzącym na perony oraz na dworzec Poznań Główny. Schody przestały działać w listopadzie, co było dużym utrudnieniem dla wybierających kolej poznaniaków oraz mieszkańców innych miast.

– Schody należą do nas, ale ich bieżącym utrzymaniem zajmuje się MPK – mówi Agnieszka Smogulecka, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego. – Rzeczywiście przez pewien czas były nieczynne. Zepsuł się konkretnie łańcuszek nawrotu poręczy, do tego też trzeba było wymienić poręcz. Kiedy rozmawiałam 2 dni temu z MPK, zostałam poinformowana, że części już są w Poznaniu i że w najbliższym czasie zacznie się naprawa.

O tym, że schody już działają powiadomił nas jeden z czytelników. „Huraaa” – napisał w wiadomości, ciesząc się z tego, że schody na Dworcu Zachodnim zostały uruchomione. I rzeczywiście, schody udało się naprawić, ale tylko w połowie. Schody prowadzące w dół wciąż są bowiem nieczynne. Dlaczego?

– Mamy materiały, ale pogoda jest niesprzyjająca, więc schody muszą poczekać – tłumaczy Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK, zapytana o to, dlaczego schody na Dworcu Zachodnim zostały naprawione jedynie połowicznie. Ale uspokaja, zaznaczając, że uruchomienie całości to kwestia nadejścia aury nieco bardziej sprzyjającej pracom naprawczym niż panujące obecnie mrozy.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, co z ruchomymi schodami, które łączą tunel dworcowy z platformą przystanku PST Dworzec Zachodni (w stronę os. Sobieskiego) i które również nie działają od kilku dni.

– Zgłosiliśmy to do serwisu i lada moment powinno to zostać naprawione – kończy Gajdzińska.