Centrum Nauki Kopernik odwiedzi Poznań

Centrum Nauki Kopernik przyjedzie do Poznania z objazdową wystawą. Wśród eksponatów znajdą się m.in. znikające barwy, półkule magdeburskie i uwięziona piłka, nie zabraknie też eksperymentów, a wszystko to na terenie szkoły i teatru Łejery.

Przyszły tydzień rozpocznie się arcyciekawie dla wszystkich małych i tych nieco starszych miłośników nauki i dobrej zabawy. W dniach 8-9 lutego na Scenie Wspólnej na terenie szkoły i teatru Łejery (ul. Brandsaettera 1) uczniowie poznańskich szkół zwiedzą objazdową wystawę Centrum Nauki Kopernik „Eksperymentuj!”.

– Będą liczne eksponaty i pokazy eksperymentów popularnonaukowych, łączących naukę z zabawą – zapowiada Monika Morkowska, koordynator współpracy teatralnej Sceny Wspólnej. I zapewnia: – Wszystko to jest bardzo efektowne.

Biorąc pod uwagę, jakie eksponaty czekać będą na młodych odkrywców, trudno w to wątpić. Znajdą się wśród nich m.in. znikające barwy, półkule magdeburskie ilustrujące siłę ciśnienia atmosferycznego, uwięziona w strumieniu powietrza piłka, a także: tablica Galtona, dziwne walce i wirujące krzesełko. Eksponaty zaprezentują animatorzy z Centrum Nauki Kopernik, którzy objaśnią zwiedzającym ich działanie i przy okazji opowiedzą o wielu niezwykłych zjawiskach naukowych.

Wystawa jest przeznaczona dla różnych grup odbiorców: dla dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej, młodzieży i dorosłych. Zarówno w poniedziałek (8 lutego), jak i we wtorek (9 lutego) wystawa będzie czynna przez 6 godzin: od 9.00 do 15.00.

Centrum Nauki Kopernik to największe w Polsce centrum nauki. Jego celem jest promowanie i popularyzacja nauki. Objazdowa wystawa „Eksperymentuj!” należąca do centrum pozwala poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Centrum jest instytucją powołaną i finansowaną przez Miasto Stołeczne Warszawa, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.