Budowa zespołu szkolno-przedszkolnego na Umultowie ruszy w tym miesiącu!

Potrzeba wybudowania obiektu szkolno-przedszkolnego w tym rejonie spowodowana jest coraz większą liczbą mieszkańców, głównie osób młodych z dziećmi, którzy muszą wozić swoje pociechy do placówek znacznie oddalonych od ich miejsca zamieszkania. Zespół powstanie u zbiegu ulic Umultowskiej, Ślazowej i Zagajnikowej. W trzykondygnacyjnym budynku szkoły podstawowej naukę pobierać będzie 600 uczniów, a w jednokondygnacyjnym budynku przedszkola […]

Potrzeba wybudowania obiektu szkolno-przedszkolnego w tym rejonie spowodowana jest coraz większą liczbą mieszkańców, głównie osób młodych z dziećmi, którzy muszą wozić swoje pociechy do placówek znacznie oddalonych od ich miejsca zamieszkania.

Zespół powstanie u zbiegu ulic Umultowskiej, Ślazowej i Zagajnikowej. W trzykondygnacyjnym budynku szkoły podstawowej naukę pobierać będzie 600 uczniów, a w jednokondygnacyjnym budynku przedszkola powstanie 6 oddziałów dla 150 dzieci. Dodatkowo, powstanie także sala gimnastyczna, plac zabaw, boisko i bieżnia.

Inwestycja jest największą inwestycją oświatową zaplanowaną w tegorocznym budżecie miejskim. Grunt pod budowę został przekazany przez UAM. Prace mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu, a zakończyć się w lipcu 2018 roku. Koszt wyniesie ponad 25 milionów złotych.