Czterech chętnych do wybudowania nowej placówki oświatowej na Strzeszynie

Strzeszyn jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się osiedli w Poznaniu. Wielu z nowych mieszkańców to osoby młode z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym, przez co zapotrzebowanie na miejsca w placówkach oświatowych jest bardzo duże. Już za kilka lat ma tam powstać nowy zespół szkolno-przedszkolny wraz z bazą sportową. Inwestycja obejmie także niezbędny układ […]

Strzeszyn jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się osiedli w Poznaniu. Wielu z nowych mieszkańców to osoby młode z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym, przez co zapotrzebowanie na miejsca w placówkach oświatowych jest bardzo duże.

Już za kilka lat ma tam powstać nowy zespół szkolno-przedszkolny wraz z bazą sportową. Inwestycja obejmie także niezbędny układ drogowy w rejonie ul. Rostworowskiego i Karskiego.

W placówce powstanie 40 oddziałów szkolnych i 10 przedszkolnych.

Do ogłoszonego przez Poznańskie Inwestycje Miejskie przetargu zgłosiły się cztery podmioty, spośród których trzy przedstawiły ofertę mieszczącą się w założonym na ten cel budżecie. Obecnie trwa wersyfikacja dokumentacji.

Prace budowlane mają rozpocząć się w 2022 roku. Budowa ma potrwać dwa lata.