Dni Twierdzy Poznań 2017 już w ten weekend! Nowe atrakcje dla uczestników

Już tylko godziny zostały do rozpoczęcia kolejnej edycji Dni Twierdzy Poznań. Wydarzenie, które co roku cieszy się ogromną popularnością, nie tylko wśród miłośników fortyfikacji, ale także tych, którzy po prostu chcą zobaczyć coś, co jest ważną częścią historii miasta. W tym roku, na odwiedzających czeka wiele nowości.

W sobotę i niedzielę, 26 i 27 sierpnia, znów będzie można zwiedzać różnego rodzaju fortyfikacje Poznania. Uczestnicy mogą odwiedzić m.in. najstarsze umocnienia grodu z czasów Mieszka I, które zachowały się do dziś i są prezentowane w Rezerwacie Archeologicznym Genius Ioci.

Największą popularnością co roku cieszą się forty z czasów pruskich, powstałe w XIX wieku. Podobnie jak w poprzednich latach, zajrzeć można do fortów III, Iva, VI i VII, ale w tym roku, udostępniony zostanie także dotychczas niedostępny Fort Ia. Zwiedzający będą mogli zobaczyć fort w niemal surowym stanie, jeszcze przed jakąkolwiek renowacją.

W ostatnich latach, coraz częściej wykorzystuje się obiekty wojskowe do innych celów. Przykładem jest tu np. Jeżyckie Centrum Kultury przy ul. Jackowskiego, które funkcjonuje w dawnym schronie.

W tym roku Dni Twierdzy Poznań, to również możliwość udziału w spływach kajakowych oraz rejsem stateczkiem z lat 30., podczas których przewodnicy opowiadać będą o reliktach twierdzy, które są widoczne z poziomu Warty.

Nie zabraknie także dodatkowej rozrywki i zabawy w escape roomie, czyli pokoju zagadek „Ucieczka z twierdzy”, jaki zorganizowany zostanie w podziemiach Karmelitów Bosych na Wzgórzu Św. Wojciecha. Z kolei nad Jeziorem Maltańskim będzie okazja do wycieczki śladami umocnień fortyfikacji na tym terenie.

Cały program wydarzenia, dostępny jest na stronie internetowej Dni Twierdzy Poznań.