Policjanci narażając własne życie, uratowali z płonącego domu mężczyznę, na którym zapaliło się ubranie

Z narażeniem własnego życia i ogromną determinacją, policjanci z Konina uratowali mężczyznę, na którym zapaliła się odzież podczas pożaru domu. Funkcjonariusze nie czekając na przyjazd straży pożarnej, weszli do płonącego budynku, by upewnić się, czy w środku nie ma osób poszkodowanych. Jak się okazało, dzięki temu zapobiegli tragedii, do której mogło dojść.

Do zdarzenia doszło na ul. Kolejowej w Koninie. Funkcjonariusze patrolowali okolicę, gdy zauważyli dym wydobywający się z jednego z budynków.

Na miejsce wezwali straż pożarną i pogotowie, a następnie sforsowali drzwi wejściowe chcąc upewnić się, że w środku nie przebywa żadna osoba. Zadymienie budynku okazało się jednak tak duże, że trudno było cokolwiek zobaczyć.

Policjanci narażając własne życie, owinęli sobie twarze szalikiem i koszulką, a następnie wczołgali się do budynku i w ten sposób sprawdzali wszystkie pomieszczenia.

Tuż obok źródła ognia znaleźli na podłodze nieprzytomnego mężczyznę, na którym paliło się ubranie. Funkcjonariusze od razu chwycili go za ręce i wynieśli na zewnątrz, gdzie ugasili odzież, a następnie udzielili pomocy poszkodowanemu.

Po chwili, na miejscu pojawiła się straż pożarna oraz karetka pogotowia.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.