Kierowca taksówki okradł nietrzeźwego klienta i dokonał kilkunastu transakcji skradzionymi kartami płatniczymi. W chwili zatrzymania prowadził samochód będąc pod wpływem alkoholu

Kierowca taksówki wykorzystał fakt, że jego klient wracał w noc sylwestrową w stanie upojenia alkoholowego i ukradł mu portfel z dokumentami i kartami płatniczymi. Policji szybko udało się go odnaleźć i jak się okazało, nie było to jedyne wykroczenie, jakiego się dopuścił.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży na początku stycznia. Poszkodowany mężczyzna wskazał, że portfel z dokumentami i kartami bankomatowymi skradziono mu, gdy wracał w noc sylwestrową taksówką do domu.

Funkcjonariusze podejrzewali, że związek ze sprawą może mieć kierowca taksówki, dlatego ustalili jego dane.

10 stycznia, policjanci zatrzymali go, gdy podjeżdżał pod dom. Okazało się przy okazji, że prowadził samochód będąc pod wpływem alkoholu.

Jak ustalili policjanci, 45-letni mężczyzna wykorzystał fakt, że jego klient był nietrzeźwy i ukradł mu portfel. Przy pomocy skradzionych kart płatniczych dokonał kilkunastu transakcji, kupując głównie akcesoria samochodowe, alkohol i zabawki. W miejscu zamieszkania mężczyzny, funkcjonariusze zabezpieczyli zakupione przedmioty.

Za kradzież pieniędzy i dokumentów, a także za posłużenie się skradzionymi kartami płatniczymi, zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu, za co już stracił prawo jazdy.