Przepełnione pojemniki na śmieci na os. Batorego. Mieszkańcy boją się, że będą płacić więcej za wywóz odpadów

Mieszkańcy jednego z bloków na os. Batorego toną w śmieciach. Altanka, w której znajdują się kontenery jest przepełniona, głównie przez śmieci z pobliskiego sklepu. Zarządca budynku twierdzi, że nic nie może z tym zrobić, a tymczasem mieszkańcy obawiają się, że niedługo będą musieli płacić więcej za wywóz odpadów.

Napisali do nas czytelnicy, którzy są zaniepokojeni sytuacją przy bloku na os. Batorego 79. Jak wyjaśniają, pojemniki na odpady są od kilku tygodni regularnie przepełnione, a wokół porozrzucane są śmieci, co zanieczyszcza całą altankę.

Zwracają uwagę na fakt, że sytuacja rozpoczęła się, gdy zmienił się właściciel osiedlowego sklepu. Poprzedni, wywoził odpady we własnym zakresie. Obecny, wyrzuca je do altanki, tam gdzie pozostali mieszkańcy. W praktyce oznacza to, że altanka zapełniona jest paletami, folią przemysłową i opakowaniami.

Mieszkańcy próbowali interweniować u zarządcy budynku. Tam jednak uzyskali wiadomość, że „nic nie można z tym zrobić”, ponieważ właściciel sklepu „płaci tak samo jak mieszkańcy”, w związku z czym, może korzystać z altany.

Jedyne co udało się mieszkańcom osiągnąć, to skierowanie przez administrację prośby do GOAP o częstszy wywóz, choć tutaj też nie usłyszeli dobrych wiadomości – prawdopodobnie nie będzie takiej możliwości.

Czytelnicy przyznają, że do sytuacji z pewnością przyczyniają się także niektórzy mieszkańcy, którzy swoje worki ze śmieciami zostawiają przed altaną. Obawiają się jednak, że przez przepełnione pojemniki, a tym samym, brak segregacji, wkrótce wszyscy będą musieli płacić więcej za wywóz odpadów.

Jednocześnie, zwracają uwagę także na inny problem – choć segregacja obejmująca również podział na bioodpady rozpoczęła się od 1 stycznia, to na osiedlu nadal brakuje odpowiedniego pojemnika. Zgodnie z informacją zarządcy budynku, ma się on pojawić dopiero za miesiąc.