Kolejne zaśmiecone tereny uprzątnięte

W rejonie ul. Bożydara i Rataja jest już czyściej – interwencje strażników miejskich z Referatu Północ doprowadziły do usunięcia zalegających odpadów zielonych oraz śmieci w okolicy kontenerów na odzież.

 

Przy ul. Bożydara ustawione są kontenery na odzież. Niestety, tego typu punkty często stają się miejscem nielegalnych wysypisk śmieci. Nie inaczej było także w tym przypadku – podczas patrolowania okolicy strażnicy miejscy zauważyli śmietnisko wokół kontenerów. Znajdowały się tam odpady komunalne, wykładziny, zabawki, elementy plastikowe i inne śmieci, które nie zmieściły się w kontenerze na ubrania.

Funkcjonariuszka ustaliła osobę odpowiedzialną za pojemniki na odzież. W tej sytuacji to właśnie do niej należało uprzątnięcie terenu, co nakazała jej strażniczka. Niedługo potem przeprowadzono ponowną kontrolę. Okazało się, że śmieci zostały posprzątane, a teren jest zadbany.

Strażnicy interweniowali również w sprawie zalegających worków z odpadam zielonymi przy jednej z posesji przy ul. Rataja. Po ustaleniu właściciela posesji okazało się, że śmieci także należą do niego. Mężczyzna został zobowiązany do odpowiedniego zlikwidowania zalegających odpadów. Ponowna kontrola wykazała, że dostosował się do polecenia.

W obu przypadkach wystarczyła jedynie rozmowa z osobami odpowiedzialnymi za utrzymanie porządku na danym terenie oraz pouczenie. Jednocześnie strażnicy z Referatu Północ prowadzą jeszcze cztery kolejne sprawy związane z zaśmieconymi działkami na terenach nadwarciańskich na Piątkowie. Obecnie trwa ustalanie ich właścicieli.