Strażnicy miejscy skontrolowali w tym roku ponad 3 tysiące terenów budów

Budowa wiąże się z powstawaniem rożnego rodzaju odpadów i zanieczyszczeń, dlatego ważne jest dbanie o porządek na terenie objętym pracami i w jego okolicy. Niestety, często zdarza się, że osoby odpowiedzialne za to zapominają o swoich obowiązkach, dlatego straż miejska prowadzi kontrole na terenach budów. Jedną z nich w ostatnim czasie przeprowadzono na Piątkowie.

 

Tylko w tym roku mieszkańcy Poznania przekazali straży miejskiej już 523 interwencje związane z uchybieniami porządkowymi w zakresie prowadzenia robót budowlanych. Łącznie od stycznia do końca września funkcjonariusze przeprowadzili łącznie 3191 kontroli w 186 lokalizacjach. Sprawdzane są zarówno tereny budów jak i te przylegające do nich.

Strażnicy miejscy kontrolują m.in. czystość ulic, stosowanie zabezpieczeń przeciw roznoszeniu nieczystości i odpadów z terenów objętych inwestycjami, a także sposób gromadzenia odpadów.

Łącznie w podanym okresie nałożono 104 mandaty, a w 8 przypadkach nałożono pouczenia.

Także w ostatnim czasie prowadzone były kontrole. Jedną z nich, która miała miejsce na poznańskim Piątkowie, opisała straż miejska.

Funkcjonariusze z Referatu Północ pojawili się na terenie budowy, który okazał się być otwarty i bez jakiegokolwiek nadzoru. Na miejscu zastali oszklone ramy okienne, lustra, gruz i opakowania, które nie były składowane w odpowiedni sposób. Wszystkie leżały luzem, na stercie śmieci.

Strażnicy nie mieli wątpliwości i ukarała osobę odpowiedzialną wysokimi mandatami za gromadzenie odpadów poza pojemnikiem oraz za brak zabezpieczenia wbrew obowiązkowi miejsca niebezpiecznego dla życia bądź zdrowia człowieka. Nakazali także natychmiastowe porządki. Ponowna kontrola wykazała, że zobowiązanie zostało dopełnione.