Oszust podający się za policjanta złapany dzięki reakcji przechodniów

Dzięki reakcji świadków, policjantom udało się zatrzymać oszusta, który metodą “na policjanta” oszukiwał seniorów na terenie Poznania. Mężczyzna wyłudził pieniądze od czterech osób.

Na początku miesiąca poznańscy policjanci otrzymali informację od jednego z mieszkańców, że na Jeżycach młody mężczyzna odebrał kopertę od starszego pana. Zgłaszający podejrzewał, że może być to oszustwo metodą “na legendę”, ponieważ gdy wraz z innym przechodniem zainteresował się sprawą, podejrzany zaczął zachowywać się bardzo nerwowo.

Mężczyźni dokonali obywatelskiego zatrzymania i wezwali na miejsce policję.

Podczas kontroli okazało się, że zatrzymany ma przy sobie kopertę ze znaczną ilością gotówki. Pieniądze 35-latek otrzymał chwilę wcześniej od starszego mężczyzny.

W toku badania sprawy ustalono, że w 4, 14 i 21 maja tego roku mężczyzna dokonał trzech podobnych przestępstw, w tym dwóch na terenie Jeżyc. Tylko w ubiegłym miesiącu wyłudził od seniorów 65 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze ustalili również, że zatrzymany był jedynie osobą, która odbierała gotówkę. W procederze udział brało więcej osób.

Mężczyzna odpowie za swoje czyny przed sądem, a policja prowadzi dalsze czynności związane z przestępstwami.