Z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku – trwają zapisy do kolejnej edycji turnieju!

Jeszcze tylko do końca września można zgłaszać drużyny do XIX edycji turnieju “Z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Zawody co roku stanowią nie tylko przepustkę do realizacji marzeń o sportowej karierze, ale przede wszystkim są świetną zabawą dla tysięcy młodych piłkarzy i piłkarek.

Podczas dotychczasowych 18. edycji turnieju udział w nim wzięły ponad 2 miliony dzieci. Spośród nich już ponad 50 reprezentowało Polskę w różnych kategoriach wiekowych na arenie międzynarodowej.

Wśród znanych zawodników, którzy w Pucharze Tymbarku stawiali pierwsze kroki turniejowe znaleźli się m.in. Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński i Bartosz Bereszyński.

Organizatorem zawodów jest Polski Związek Piłki Nożnej. W rozgrywach biorą udział dzieci – zarówno chłopcy jak i dziewczynki – w kategoriach U-8, U-10 i U-12.

Do udziału mogą zgłaszać się drużyny reprezentujące szkoły podstawowej, uczniowskie kluby sportowe, kluby sportowe oraz inne organizacje, które prowadzą działalność sportowo-edukacyjną.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września, a wszelkie szczegóły znajdują się na stronie internetowej turnieju.

Turniej rozpoczną etapy gminne i powiatowe, które ruszą w październiku i trwać będą do marca 2019 roku. Następnie rozegrane zostaną finały wojewódzkie, które wyłonią reprezentantów do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się w Warszawie na Stadionie Narodowym.

Dla młodych zawodników to nie tylko świetna zabawa i stawianie kroków w sportowym świecie, ale także szansa na rozpoczęcie lub rozwinięcie swojej kariery sportowej. Już od poziomu wojewódzkiego rozgrywki są pod obserwacją selekcjonerów młodzieżowych reprezentacji Polski, co może stanowić przepustkę dla przyszłych gwiazd stadionu.