Najlepsi piłkarze i piłkarki z Wielkopolski zagrają na PGE Stadionie Narodowym

Wieli finał akcji „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” odbędzie się już w tegoroczną majówkę w Warszawie. Aby zakwalifikować się do tych rozgrywek trzeba było jednak przejść eliminacje wojewódzkie. te odbyły się na Stadionie Miejskim w Kaliszu.

Kalisz gościł na swoich boiskach ponad 120 drużyn chłopców i dziewczynek z całego województwa. Łącznie przez 3 dni rozegrano 217 spotkań w trzech różnych kategoriach wiekowych. Wśród zwycięzców znaleźli się wśród chłopców UKS Akademia Piłkarska Reissa Poznań (kategoria do lat 8), SP 78 Poznań (U-10) i Witaszaków Witaszyce (U-12), a także dziewczynki z UKS-u Akademia Talentów Krotoszyn (U-8), GSS-u Grodzisk Wielkopolski (U-10) i Lecha Poznań Football Academy (U-12).

Wielki Finał co roku odbywa się przed finałem Pucharu polski na Stadionie Narodowym w Warszawie. Co ciekawe turnieje kwalifikacyjne rozgrywane są co roku w innym miejscu.

“Chcemy rozpropagować ideę Turnieju w całym regionie, dlatego gospodarzem każdej kolejnej edycji jest inny okręg. Dzięki temu całe województwo może kibicować młodym talentom”

– tłumaczył Piotr Kościelny, członek zarządu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej

Turniej finałowy akcji „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarka” odbędzie się od 29 kwietnia do 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.