Kolejne spotkanie z cyklu CZYTATY2

W najbliższą sobotę Naramowicka Filia Biblioteki Raczyńskich przy ul. Rubież 14 A zaprosi mieszkańców miasta na spotkanie w ramach cyklu CZYTATY 2. Będzie to już kolejny raz, kiedy dzięki tej akcji dzieci w towarzystwie rodziców zaproszone zostaną do odkrywania baśniowego świata.

CZYTATY 2 to przedsięwzięcie doskonale znane mieszkańcom miasta. Jego założeniem jest popularyzacja czytelnictwa i zachęcenie rodziców, aby swoim pociechom czytali zdecydowanie częściej. Odczytywaniu utworów w Bibliotece Raczyńskich zawsze towarzyszy odpowiednia oprawa muzyczna, która pomaga dzieciom w przenoszeniu się do świata przedstawianych baśni.

Najmłodsi do tej pory mieli okazję zapoznać się już między innymi z utworami takimi jak „Na zielonej wyspie” czy „Hobbici w starej szafie”. Tym razem podczas spotkania przybliżone zostaną losy bohaterów książki pod tytułem „W indiańskiej wiosce”. Będzie to interaktywna opowieść o relacjach człowieka z otaczającym go światem – zwierzętami, roślinami, naturą. Usłyszeć będzie można legendy i opowieści rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej i Środkowej. Wszystko za sprawą odczytującej baśń Mirelli Gliwińskiej BabaBaya i odpowiadającej za oprawę muzyczną Katarzynie Płocińskiej.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00, a wstęp będzie bezpłatny.