Świąteczna Parada w Betlejem Poznańskim

Betlejem Poznańskie trwa w najlepsze. Mieszkańcy miasta chętnie odwiedzają wypełniony świąteczną atmosferą Stary Rynek i Plac Wolności. Atrakcji ciągle przybywa, a jedną z nich będzie wyjątkowa Parada Świąteczna.

Świąteczna parada wyruszy w sobotę o godzinie 17:00 ze Starego Rynku. Jej uczestnicy spotkają się przed Ratuszem, aby wspólnie przemierzyć ul. Paderewskiego i Plac Wolności, na którym odbędzie się finał. Jak informują organizatorzy, głównym bohaterem pochodu będzie Rudolf Czerwononosy, który w Poznaniu będzie mógł liczyć na pomoc Aniołka. Nie zabraknie także Dzwoneczka czy tańczącej choinki Gracjanny. W korowodzie pojawi się również drużyna elfów pod przewodnictwem Elfa Maurycego.
 
To jednak nie wszystko, co zaplanowano na ten dzień. Zainteresowani spotkają się następnie na tarasie budynku Arkadii, gdzie będą podziwiać bożonarodzeniowy spektakl pod tytułem „Opowieść Mikołaja o zapomnianych zabawkach”. Widowisko rozpocznie się około godziny 17:30/18:00. Będzie to opowieść o porzuconych zabawkach, które znalazły się na strychu starego domu.
Najmłodsi poznają historię Anielki, Lukrecji, Rozalki i Anastazji, pozytywkowych baletnic.
Jak podkreślają organizatorzy, zadaniem zgromadzonych dzieci będzie wskrzeszenie radości w zapomnianych figurkach. Pomocny okaże się Elf Maurycy, któremu Mikołaj podaruje wcześniej magiczny klucz.