Nowe inwestycje mieszkaniowe w Poznaniu

Z roku na rok w stolicy Wielkopolski powstaje coraz więcej inwestycji mieszkaniowych. Deweloperzy oferują poznaniakom nieruchomości z różnorodnymi udogodnieniami i w ciekawych lokalizacjach. Sprawdź, które nowe inwestycje mieszkaniowe w Poznaniu zasługują na szczególną uwagę.

Luksusowe mieszkania w Poznaniu – Rezydencja Chwaliszewo

Celem dewelopera, odpowiedzialnego za inwestycję Rezydencja Chwaliszewo, było stworzenie zacisznego, luksusowego azylu w samym sercu Poznania. Tuż nad brzegiem Warty, w pobliżu Starego Miasta, powstaje pięciopiętrowy budynek, w którym znajdzie się 98 mieszkań o metrażu od 34 do 150 m2. Lokale zostaną oddane do użytku w drugim kwartale roku 2020.

Inwestycja Rezydencja Chwaliszewo skierowana jest do osób planujących kupno mieszkania, w którym będą mogli poczuć zarazem bliskość wielkiego miasta i natury. Z jednej strony, sąsiedztwo centrum Poznania umożliwia pełne uczestnictwo w kulturowym, towarzyskim i biznesowym życiu miasta. Z drugiej strony, lokalizacja nad samą rzeką zapewnia dostęp do atrakcyjnych terenów zielonych i gwarantuje wyjątkowy widok.

Do dyspozycji mieszkańców Rezydencji Chwaliszego oddane zostaną podziemne miejsca postojowe, komórki lokatorskie oraz pomieszczenie na rowery. Osiedle będzie monitorowane przez całą dobę.

Nowe inwestycje w Poznaniu – Jeżyce

Jeżyce to południowa dzielnica Poznania, wyróżniająca się dużą ilością terenów zielonych (na jej terenie znajduje się m.in. Jezioro Kerskie) oraz wyjątkową, przedwojenną zabudową. Z tego względu wielu Poznaniaków decyduje się na kupno mieszkania właśnie w tym miejscu. Więcej informacji o popularnych rejonach miasta znajdziesz w artykule „Najpopularniejsze dzielnice mieszkaniowe: Poznań”.

Na terenie Jeżyc powstają liczne mieszkania deweloperskie. Jedną z najciekawszych inwestycji ostatnich lat jest Drzymały 27, zlokalizowana przy Parku Wodziczki. Kameralny, sześciopiętrowy budynek składa się jedynie z 15 apartamentów o powierzchni od 49 do 120 m2. Każde z mieszkań wyposażone jest w system „inteligentny dom”, który umożliwia zdalne sterowanie ogrzewaniem i oświetleniem. Systemy mogą zostać rozbudowane o kolejne funkcje, tak, by jak najlepiej wpisywać się w oczekiwania lokatorów.

Tym, co wyróżnia Drzymały 27 na tle innych poznańskich inwestycji, są przylegające do mieszkań narożnikowe tarasy, które kształtują strukturę budynku. Na każdym z nich znajdują się donice z bylinami i krzewami, które tworzą niepowtarzalną, „żywą” elewację budynku.

Warto wiedzieć

Żywa elewacja w inwestycji Drzymały 27 opracowana została przy współpracy ze specjalistami do spraw ogrodnictwa miejskiego oraz ornitologami. Rośliny, które ją tworzą, nie wymagają żadnej pielęgnacji ze strony lokatorów.

Nowe mieszkania w Poznaniu – Stara Cegielnia

Inwestycja Stara Cegielnia zlokalizowana jest w północnej części dzielnicy Grunwald, która wyróżnia się bardzo dużą ilością terenów zielonych. Osiedle powstaje w niedalekiej odległości od jednej z najważniejszych arterii miasta – ulicy Głogowskiej. Dzięki temu mieszkańcy Starej Cegielni będą mogli bez przeszkód dostać się do centrum miasta (odległość to około 7 km), obwodnicy Poznania czy autostrady A2.

Ciekawostka

Dlaczego inwestycja nazwana została „Stara Cegielnia”? Ponieważ powstaje ona na terenie dawnych osad związanych z tradycyjnymi poznańskimi szachtami oraz cegielniami.

W ramach inwestycji powstaną 234 mieszkania deweloperskie o powierzchni od 42 do 100 m2, znajdujące się w czterech budynkach wielorodzinnych. Do dyspozycji mieszkańców oddane zostaną podziemne miejsca postojowe, rowerownia, wózkownia oraz pomieszczenie rekreacyjne. Do lokali położonych na parterze przynależą pokaźnych rozmiarów ogródki – największe z nich mają powierzchnię ponad 300 m2. Mieszkania zlokalizowane na wyższych piętrach posiadają przestronne balkony.

Poznańscy deweloperzy dbają o to, by na pierwotnym rynku nieruchomości znalazły się propozycje odpowiednie dla osób prowadzących różne style życia. Z tego względu nowe mieszkania w Poznaniu wyróżniają się ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi, atrakcyjnymi lokalizacjami oraz wieloma udogodnieniami dla lokatorów.

Chcesz łatwo znaleźć i kupić mieszkanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb i budżetu? Jest na to sposób! Przejdź do narzędzia NAVIDOM!

//