Dzień Kobiet w Laboratorium Wyobraźni PPNT

Laboratorium Wyobraźni PPNT z okazji Dnia Kobiet przygotowało moc atrakcji na sobotę 9 marca. W programie m.in. zagadnienia z zakresu optyki i wydarzenia dla osób w każdym wieku.

W ramach obchodów Dnia Kobiet odbędą się prelekcje, które zaprezentują rolę kobiet w rozwoju nauki i odkryć w dziedzinie fizyki. Będzie można także sprawdzić czy kobiety i mężczyźni tak samo postrzegają otaczający ich świat. Uczestnicy będą mogli także sprawdzić czy strumień wody może być pomocny w zrozumieniu zagadnień dotyczących jądra atomowego. Każdy dowie się także o wkładzie kobiet w powstanie komputerów, a także uczestnicy sami sprawdzą linie pola magnetycznego.

W ramach zajęć z dziedziny optyki prezentowana jest ekspozycja czasowa ”Kątem oka”. Za sprawą interaktywnych eksponatów każdy może samodzielnie doświadczać i sprawdzać jak zagadnienia fizyczne odnoszą się do rzeczywistości. Ekspozycja doskonale tłumaczy w przystępny sposób z pozoru trudną fizykę zarówno dorosłym jak i dzieciom.

Wydarzenie dedykowane jest dla dzieci od 5. roku życia z opiekunami. Start imprezy w Wstawie ZIelonej Laboratorium Wyobraźni przy ul. Rubież 46/B o godz. 10:00, 12:30i 15:00. Więcej informacji oraz zakup biletów dostępne online.