Policjanci wraz z poznańską młodzieżą promowali pierwszą pomoc

W piątek poznańscy policjanci wraz z młodzieżą promowali na ulicach miasta pierwszą pomoc. Jeżdżąc specjalnym tramwajem edukowali pasażerów na przystankach, a następnie przeprowadzili pokaz i lekcje na ul. Gwarnej.

Niecodzienna akcja została przeprowadzona przez policyjnych “KREWniaków”, czyli członków honorowych dawców krwi przy KWP w Poznaniu oraz wolontariuszy z klubu “4min4life”. Klub zrzesza młodzież z poznańskich szkół.

Celem akcji było promowanie pierwszej pomocy. O godzinie 9:00 organizatorzy wyruszyli w trasę specjalnym tramwajem. Zatrzymując się na przystankach przekazywali pasażerom komunikacji miejskiej informacje na temat udzielania pomocy. Zachęcano również do honorowego oddawania krwi.

O godzinie 9:30 tramwaj podjechał na aktualnie nieczynny przystanek na ul. Gwarnej, gdzie przeprowadzono pokazy i warsztaty z pierwszej pomocy. Na miejsce przyszli także uczniowie z innych szkół, a do akcji włączyli się przechodnie, którzy także chcieli się dowiedzieć czegoś na temat tego, jak można uratować życie.

W działaniach brali udział również wolontariusze Fundacji Santander Polska i reprezentanci Kuratora Sądowego przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu.